Środek bloku w Będzinie już skompletowany

W nowym sezonie barwy MKS-u Będzin n nadal będzie reprezentował Mateusz Kowalski. 20-letni środkowy w minionych rozgrywkach zaliczył tylko trzy sety. – Mam w sobie sportową złość i chciałbym teraz udowodnić, że potrafię grać, że mogę coś fajnego pokazać na parkiecie – mówi siatkarz.

MKS Bedzin
 fot. mksbedzin.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Środkowy będzińskiego bloku dostał kilka propozycji wypożyczenia do klubów PlusLigi i I ligi, ale postanowił zostać w MKS-ie. Jego statystyki z ubiegłego sezonu byłyby z pewnością bardziej okazałe, gdyby nie zerwane więzadła stawu kolanowego. Po tej ciężkiej kontuzji zawodnik trochę później wszedł w rozgrywki PlusLigi. – Zostaję w Będzinie na kolejne rozgrywki i to dla mnie dobra wiadomość. Trener Stelio DeRocco będzie miał do dyspozycji pięciu środkowych, więc będzie rywalizacja a dla trenera możliwość wyboru. Dla mnie treningi u takiego szkoleniowca  to okazja do sportowego rozwoju. Chciałbym mu udowodnić, że stać mnie na coraz lepszą grę – stwierdził Mateusz Kowalski, który w ramach przedłużonego sezonu wystąpi, m.in. z Jakubem Peszko w akademickich mistrzostwach Europy.
Walka o akademicki czempion na Starym Kontynencie odbędzie się w Rzeszowie (25 czerwca – 2 lipca). – To fajna okazja, by się pokazać. Wszak w trakcie sezonu praktycznie nie grałem – dodał zawodnik.

Mierzący 205 centymetrów środkowy MKS-u Będzin to mistrz Polski juniorów (2016), brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów (2014). Do zagłębiowskiego klubu trafił z AKS-u Rzeszów. Związany był również z Asseco Resovią, którą reprezentował choćby w rozgrywkach Młodej Ligi.


Okienko transferowe (stan na 08.06.2017r.):
Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov, Artur Ratajczak, Michał Potera, Jakub Peszko, trener Stelio DeRocco, asystent trenera Rafał Murczkiewicz, asystent trenera Emil Siewiorek, Mateusz Kowalski
Przybyli: Matej Kök (Triglav Kranj – Słowenia), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin – Młoda Liga), Rafał Faryna (Cerrad Czarni Radom), statystyk Maciej Etgens (AKS Resovia Rzeszów)
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia), Nathan Roberts (?), Kyle Russell (?), Paweł Stysiał (?), Mateusz Piotrowski (?), statystyk Mateusz Musiał (Cuprum Lubin)

Kadra na sezon 2017/2018:
Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

 

Z tej samej kategorii