Dawid Woch: Czas na następny krok

Były już środkowy MKS-u Będzin będzie grał we francuskiej ekstraklasie siatkarzy, w klubie Nice VB. - Jadę tam, by się rozwinąć sportowo, a nie podziwiać krajobrazy - zapowiada 20-latek.

MKS Bedzin - Lotos Trefl Gdansk
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

SPORT: Zamienia pan PlusLigę na francuską ekstraklasę. Skąd ten pomysł?
Dawid WOCH: - Wszystko potoczyło się bardzo szybko, niemal z dnia na dzień. W siatkówce młodzieżowej miałem niezłe wyniki, ale teraz czas na zrobienie następnego kroku. W MKS-ie grałem rzadko, a chcę się rozwijać sportowo. Do tego liga francuska to dla mnie spore wyzwanie. Jest mocna sportowo i atrakcyjna dla każdego zawodnika. Może nie ma w niej tak wielu znanych siatkarzy, jak w Rosji, we Włoszech czy też w Polsce, ale też cieszy się prestiżem.

 

Czego pan oczekuje po występach w Nice VB?
Dawid WOCH: - Wiem, że to mocny klub, który wygrał w zeszłym sezonie rozgrywki Lique B. W drużynie występuje m.in. Yoann Jaumel, reprezentacyjny rozgrywający, o którym słyszałem wiele dobrego. Jest także Adam Bartosz, Czech, który nie tak dawno grał w BBTS-ie Bielsko-Biała. Jest więc w tym klubie trochę znanych twarzy i myślę, że będzie dobrze. Jestem po pierwszych treningach i mogę powiedzieć, że zostałem przyjęty przez drużynę bardzo serdecznie.

 

Jak długi kontrakt podpisał pan z Francuzami?
Dawid WOCH: - Umowa ma obowiązywać siedem miesięcy, natomiast samego grania będzie 5 miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak daleko zajdziemy w rozgrywkach play off. W okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie przerwa i wówczas zamierzam na krótko pojawić się w Polsce.

 

Lazurowe Wybrzeże to chyba dobre miejsce na rozwój kariery?
Dawid WOCH: - Jestem w tym klubie po to, by walczyć, by się pokazać na boisku z jak najlepszej strony, rozwinąć sportowo, a nie podziwiać krajobrazy. Ale faktycznie to dla mnie idealne miejsce. Klimat śródziemnomorski na pewno będzie mi sprzyjał. U nas fatalna pogoda, zimno, a tam 18 stopni Celsjusza! We Francji jeszcze nie byłem, ale słyszałem o niej wiele fajnych rzeczy.

 

Z tej samej kategorii