Bartłomiej Grzechnik nowym środkowym w Będzinie!

Nowym graczem MKS-u Będzin został Bartłomiej Grzechnik. 24-letni środkowy związał się z zagłębiowskim klubem dwuletnim kontraktem. – Chcę zagrać w Będzinie lepszy sezon, niż w Bielsku-Białej – przyznał zawodnik.

Bartlomiej Grzechnik
 fot. mksbedzin.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Bartłomiej Grzechnik ostatnie rozgrywki pędził na Podbeskidziu, gdzie w barwach BBTS-u rozegrał 81 setów i zdobył 123 punkty. Teraz wychowanek Czarnych Radom wiąże duże nadzieje ze swoimi występami w barwach będzińskiego klubu. – Nigdy nie spodziewałem się, że zagram tutaj. Jestem szczęśliwy, że będę reprezentował barwy MKS-u, który jest perspektywicznym klubem i można z nim wiele osiągnąć. Mój priorytet –  rozegrać lepszy sezon, niż w BBTS-ie, a także udowodnić trenerowi Stelio DeRocco swoją wartość – zapewnił środkowy.

Nowy nabytek klubu studiuje w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, zaś od października rozpocznie studia magisterskie w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku: wychowanie fizyczne.
Bartłomiej Grzechnik w 2012 roku został włączony do pierwszej drużyny Czarnych Radom, z którą wywalczył awans do PlusLigi i doszedł do 1/4 finału Pucharu Polski. W inauguracyjnym sezonie 2013/2014 w najwyższej klasie ligowej wystąpił w szesnastu meczach, a ze swoim zespołem zajął siódmą pozycję w klasyfikacji końcowej. W fazie play-off w drugim wygranym spotkaniu 3:2 z Effectorem Kielce. dającym siódme miejsce na koniec rozgrywek, został uznany za MVP meczu. Ponadto jest wicemistrzem Polski kadetów (2009), dwukrotnym mistrzem Polski juniorów (2010, 2011) i wicemistrzem Polski juniorów (2012) z Czarnymi Radom. W latach 2009-2011 grał w reprezentacji Polski kadetów, z którą wygrał: Turniej EEVZA 2009 i Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Europy Kadetów. W 2012 roku został absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Okienko transferowe (stan na 01.06.2017 r.)
Pozostali: Mateusz Przybyła, Marcin Waliński, Dawid Woch, Jonah Seif, Łukasz Kozub, Zlatan Yordanov, Artur Ratajczak, Michał Potera, Jakub Peszko
Przybyli: Matej Kök (Triglav Kranj – Słowenia), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin – Młoda Liga), Rafał Faryna (Cerrad Czarni Radom), Bartłomiej Grzechnik (BBTS Bielsko-Biała)
Ubyli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – powrót z wypożyczenia), Nathan Roberts (?), Kyle Russell (?), Paweł Stysiał (?), Mateusz Piotrowski (?)

Kadra na sezon 2017/2018:
Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

 

Z tej samej kategorii