ZAKSA wzmocniona graczem z Portoryko

Trwa rozbiór mistrza Polski. Ze złotej drużyny odeszło już piciu zawodników. Nowym graczem został za to Maurice Armando Torres.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Jastrzebski Wegiel
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Dla działaczy kędzierzyńskiego klubu nastał bardzo trudny okres. Po zdobyciu drugiego mistrzostwa Polski chyba nie spodziewali się, że będą musieli budować nowy zespół. Najpierw odeszli Dawid Konarski, który wybrał znacznie lepszą ofertę finansową z tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara, i Patryk Czarnowski, grał będzie w PGE Skrze Bełchatów. Teraz do nich dołączyli Kevin Tillie, Grzegorz Bociek i Dominik Witczak. Największą stratą jest ten pierwszy. Francuz do momentu kontuzji należał do najlepszych graczy mistrzów Polski. Był człowiekiem od „czarnej roboty”. W defensywie był wręcz niezastąpiony. -Po zakontraktowaniu Mauricio Torresa i Sama Deroo oraz ważnego kontraktu Benjamina Toniuttiego nie mamy możliwości myślenia o Kevina Tillie, jako o graczu składu podstawowego. Jego potencjał nie pozwala nam traktować go tylko jako zmiennika Sama – wyjaśnił Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.
Tillie nowej pracy długo nie powinien szukać. Mocno zainteresowany jest nim Jastrzębski Węgiel, który buduje zespół mogący sprostać grze w Lidze Mistrzów.

Nowym zawodnikiem ekipy mistrza Polski został natomiast Maurice Armando Torres. Portorykańczyk gra na pozycji atakującego. Zadanie będzie miał bardzo trudne, bo musi zastąpić Konarskiego. Torres w ostatnich sezonach występował we Włoszech, w klubie z Ravenny. Wcześniej grał m.in. w Stanach Zjednoczonych i Francji.

 

Z tej samej kategorii