Bez sił, bez wiary. Kolejna porażka BBTS-u

Bielszczanie wciąż pozostają bez wygranej w rozgrywkach. Porażka w Warszawie była już ich szóstą z rzędu.

ONICO Warszawa - BBTS Bielsko-Biala

W starciu z ONICO nie mieli wiele do powiedzenia. Od początku byli dokładniejsi i swoje akcje rozgrywali szybciej. Mieli też zdecydowaną przewagę w strefie zagrywki. Ich serwisy, zwłaszcza Antoine’a Brizarda, sprawiały ogromne kłopoty gościom.

Rostislav Chudik, trener BBTS-u, widząc kłopoty swoich graczy zmianami starał się ratować sytuację. Wymienił rozgrywającego i przyjmujących, ale wszystko na nic. Nowi zawodnicy nie poprawili gry BBTS-u, który wciąż nie miał pomysłu jak zatrzymać gospodarzy.

Dopiero w trzecim secie bielszczanom udało się nawiązać wyrównaną walkę. Zaczęło się wprawdzie dobrze dla miejscowych, bo po kolejnym asie Brizarda wygrywali już 8:4, ale potem dopadł ich kryzys. Przyjezdni od razu to wykorzystali. Za sprawą Bartosza Janeczka udało się wyjść na prowadzenie 10:9. Wydawało się nawet, że bielszczanie zdołają nawet wygrać seta. Końcówka należała do gospodarzy. Najpierw dwa błędy popełnili bielszczanie, potem Bartosz Kwolek popisał się udanym atakiem, a następnie Brizard znów błysnął w polu serwisowym i zdobył zwycięski punkt.

ONICO WARSZAWA – BBTS BIELSKO-BIAŁA 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

WARSZAWA: Brizard (3), Włodarczyk (4), Nowakowski (6), Gjorgiew (15), Kwolek (13), Wrona (7), Wojtaszek (libero) oraz Firlej (1), Samica (4), Gruszczyński (libero), Vernon-Evans (1), Kowalczyk (2). Trener Stephane ANTIGA.

BIELSKO-BIAŁA: Peacock, Tarasow (1), Siek (4), Krikun (6), Gaca (4), Piotrowski (1), Marek (libero) oraz Cedzyński (2), Janeczek (6), Łukasik (11), Bucki (3), Maciończyk (1). Trener Rostislav CHUDIK.

Sędziowali Tomasz Flis i Jacek Litwin (obaj Kraków). Widzów 1600.

I: 10:4, 15:10, 20:13, 25:17.

II: 10:7, 15:8, 20;12, 25:17.

III: 9:10, 15:13, 18:20, 25:23.