Reprezentant Francji w Jastrzębskim Węglu!

Kevin Tillie od przyszłego sezonu będzie bronił barw trzeciego zespołu PlusLigi. - To idealny zawodnik dla nas - komplementuje reprezentanta Francji trener drużyny z Jastrzębia, Mark Lebedew.

ZAKSA - Dynamo Moskwa
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

O transferze francuskiego przyjmującego do Jastrzębskiego Węgla było głośno już od kilku dni. Niektóre serwisy internetowe informowały, że były zawodnik ZAKSY miał już podpisać kontrakt ze śląskim klubem, ale w rzeczywistości kwestia być albo nie być Francuza w Jastrzębiu była uzależniona od badań medycznych. Ostatecznie 26-latek przeszedł je pomyślnie i podpisał dziś kontrakt z trzecią drużyną PlusLigi.

 

- Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” - przyznał na łamach oficjalnej strony Jastrzębskiego Węgla trener zespołu, Mark Lebedew.

 

Tillie rozpoczął swoją karierę za Oceanem w ligach uniwersyteckich w Kanadzie oraz USA. W 2013 roku wrócił od Europy, zasilając szeregi włoskiego klubu CMC Rawenna. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do ligi tureckiej. Znad Bosforu trafił do ZAKSY, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Jest również reprezentantem Francji, z którą w 2015 roku wygrał Ligę Światową oraz zdobył mistrzostwo Europy. Dodajmy, że trenerem trójkolorowych jest... jego ojciec, Laurent.

 

- To idealny zawodnik dla nas, dla grupy, którą mamy i dla każdego z zawodników z osobna. Uważam, że Kevin perfekcyjnie wkomponuje się w nasz zespół pod względem mentalnym. Powiem szczerze, że marzyłem o takim zawodniku w moim zespole. Kevin wszędzie gdzie grał, odnosił sukcesy. W Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach uniwersyteckich i był wybierany najlepszym graczem ligi. W Turcji z Arkasem Izmir wywalczył tytuł mistrzowski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie triumfował w PlusLidze. Ponadto, z reprezentacją Francji wygrał Ligę Światową i Mistrzostwa Europy. Jego wybitne umiejętności, jakość w grze, to jest coś, czego potrzebujemy w naszym zwycięskim zespole - komplementował Tilliego Mark Lebedew.

 

- W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu - powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Jastrzębianie w minionych rozgrywkach zajęli trzecie miejsce w ekstraklasie, co dało im prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

 

Kontrakty ze śląskim klubem przedłużyli podstawowi gracze: środkowy Grzegorz Kosok, niemiecki rozgrywający Lukas Kampa, przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva i Jason De Rocco oraz atakujący Maciej Muzaj.

Z tej samej kategorii