Adrian Stańczak zostaje na kolejny sezon

Działacze GieKSy aktywnie budują drużynę na nowy sezon. Przed libero, Adrianem Stańczakiem, kontrakty podpisali Karol Butryn, Bartłomiej Krulicki i Rafał Sobański.

Adrian Stańczak
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Działacze GieKSy nie próżnują i budują drużynę na nowy sezon. Na razie skupili się na przedłużeniu umów z zawodnikami, którzy stanowili trzon zespołu. Na ich propozycję przedłużenia kontraktu przystał Adrian Stańczak.

30-letni libero karierę zaczynał w Czarnych Radom. W sezonie 2007/08 grał w Kazimierzu Płomieniu Sosnowiec, w barwach którego zadebiutował w PlusLidze. Po rozwiązaniu klubu wrócił do Radomia, a następnie występował m.in. w AZS Częstochowa oraz czeskim Volejbal Brno. Do GKS-u trafił przed mijającym sezonem i szybko stał się podstawowym graczem zespołu. - Klub - i my jako zawodnicy - mamy spore ambicje. Choć byliśmy beniaminkiem PlusLigi, to ostatni sezon był dla nas bardzo udany (GKS zakończył rozgrywki na 10 pozycji - przyp. red.). Ciężką pracą chcemy to podtrzymać. Dlatego cieszę się, że wciąż będę mógł być częścią GieKSy - powiedział siatkarz.

Z podpisania kontraktu przez Stańczaka zadowolony by też Dariusz Łyczko, menedżer sekcji. - Adrian od początku bardzo pozytywnie podchodził do projektu, jaki realizujemy w Katowicach. Sprawdził się u nas, praktycznie cały sezon grał na wysokim poziomie. Stąd decyzja, aby przedłużyć z nim kontrakt na kolejny rok – stwierdził.

Dodajmy, że Stańczak jest już czwartym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z GieKSą. Wcześniej zrobili to Karol Butryn, Bartłomiej Krulicki i Rafał Sobański. Trenerem GKS-u nadal będzie Piotr Gruszka.

 

Z tej samej kategorii