Wyzwanie za wyzwaniem

Przed katowiczanami czas wielkich wyzwań. Właśnie ograli ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i to na jej terenie, a czekają ich starcia z kolejnymi potentatami - PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią i Jastrzębskim Węglem.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - GKS Katowice
 /  fot. Rafa Rusek  /  źródło: Pressfocus

Piotr Gruszka, szkoleniowiec GieKSy wczoraj obchodził 41. urodziny. Drużyna sprawiła mu ogromną frajdę, bo w środę wygrała 3:1 z mistrzem Polski z Kędzierzyna-Koźla. - To był wspaniały prezent i było mi bardzo miło. Zdobyliśmy ważne punkty i chłopcy przekonali się, jak smakuje wygrana z mistrzem kraju na jego terenie - przyznał Gruszka.

 

Znów wygrywają
Bieżący sezon dla katowiczan nie układał się różowo. Zaczęli dobrze, ale potem przytrafiła im się seria 11 porażek. Od pięciu kolejek znów jednak wygrywają. - W poprzednich rozgrywkach była euforia, nowość. Nasza gra mogła zaskakiwać. Urywaliśmy punkty potentatom, by przegrywać z drużynami z naszej półki. W tym sezonie jest odwrotnie. Wygrywamy z zespołami , które powinniśmy pokonać, ale brakowało nam wygranej z ekipą z czołówki. Teraz wreszcie się udało – powiedział szkoleniowiec.
- W trudnych chwilach pomogło nam wsparcie ze strony klubu, bo otoczka była nerwowa, było słychać, że GKS przegrywa. Ale kontynuowaliśmy kierunek naszej pracy, nie zmienialiśmy nagle wizji. I to się opłaciło. Nasz cel się nie zmienił. Chcemy być wyżej niż w poprzednim sezonie (GKS zajął 10 pozycję - przyp. red.). Jesteśmy tego blisko - dodał.

 

To już historia
Co było kluczem do sukcesu w Kędzierzynie-Koźlu? - Podeszliśmy do spotkania z szacunkiem dla rywali, ale nie bojaźnią. Mieliśmy się na boisku „naparzać” i się „naparzaliśmy” - obrazowo opisywał podejście do spotkania z mistrzem polski opiekun katowickiego klubu. - Przede wszystkim jednak chłopcy zagrali równo przez całe spotkanie. Nie mieliśmy przestojów, które z takimi drużynami, jak ZAKSA czy Skra, są bardzo kosztowne. Gdy „odskoczą” na kilka punktów, bardzo trudno je potem dojść - ocenił.
Dla katowiczan środowe starcie to już historia. Już dzisiaj przed nimi nie mniejsze wyzwanie. W Spodku podejmują PGE Skrę Bełchatów. - Po wygranej z ZAKSĄ była radość, ale z pokorą podchodzimy do kolejnych rywali. Tegu uczy sport. Chcemy powalczyć ze Skrą, która przecież nadal gra w Lidze Mistrzów. Liczę, że przyjdzie sporo kibiców i wspólnie stworzymy coś fajnego. Czy wygramy? To jest sport, wynik jest sprawą otwartą. Ale póki jest 0:0, szanse obu zespołów są równe - powiedział Gruszka.

 

Trzy razy w plecy
Jak na razie Spodek nie jest zbyt szczęśliwym obiektem dla GieKSy, która na co dzień występuje w mniejszej hali w dzielnicy Szopienice. W tym sezonie katowiczanie już trzykrotnie gościli w Spodku i za każdym razem schodzili pokonani. - To nie jest tak, że skoro trenujemy w Szopienicach, to nie jesteśmy przyzwyczajeni do Spodka. To nie jest żadne usprawiedliwienie. Po prostu tamte mecze nam nie wyszły i tyle. Wierzę, że wreszcie uda nam się „odczarować” Spodek. W meczu ze Skrą chcemy pokazać, że nasz triumf nad ZAKSĄ nie był przypadkiem, lecz efektem ciężkiej pracy. Pokażemy charakter i oddamy serducho na parkiecie - zadeklarował Marcin Komenda, rozgrywający GKS-u, który znalazł się w gronie 20 zawodników, których Vital Heynen, nowy opiekun biało-czerwonych, chce zaprosić na pierwsze konsultacje kadry. - Otrzymałem maila od selekcjonera. Przedstawił się, napisał, czego oczekuje i zaprosił na rozmowę - zdradził siatkarz.

 

Z tej samej kategorii