Niespodziewana porażka GKS-u Katowice

Łuczniczka Bydgoszcz pokonała niespodziewanie GKS Katowice 3:1.

ONICO Warszawa - Luczniczka Bydgoszcz
 źródło: Pressfocus

Siatkarze z Bydgoszczy po ośmiu kolejnych porażkach zdołali odnieść zwycięstwo. Grając przed własną publicznością, okazali się lepsi od drużyny z Katowic.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, jednak to gospodarze okazali się górą, wygrywając 25:23. Drugi set pozwolił uwierzyć drużynie GKS-u w dobry wynik. Wygrali oni 25:20 i czekali z niecierpliwością na kolejny set. Tymczasem siatkarze Łuczniczki okazali się bezlitośni i rozbili Katowiczan 25:13. W trzecim secie również dominowali, jednak w końcówce goście zaczęli grać nieco lepiej. Ostatecznie siatkarze GKS-u przegrali czwartego seta 22:25.

Dla siatkarzy z Bydgoszczy było to dopiero czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei GKS notuje czwartą wyjazdową porażkę z rzędu.

Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice 3:1
(25:23, 20:25, 25:13, 25:22)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiew (13), Goas (3), Jurkiewicz (8), Szalacha (7), Filipiak (20), Gorchaniuk (8), Kowalski (libero) oraz Rohnka (3), Bieńkowski i Bobrowski

GKS Katowice: Witczak (8), Kapelus (6), Pietraszko (12), Fijałek (1), Kohut (3), Quiroga (13), Mariański (libero) oraz Krulicki, Komenda, Butryn (8) i Sobański (1)

MVP: Bartosz Filipiak.