Reprezentant Argentyny w „GieKSie”!

Długo zwlekano z ogłoszeniem ostatniego transferu w GKS Katowice i przy okazji wiele spekulowano, kto ewentualnie pojawi się w ekipie. Gonzalo Quiroga, 24-letni przyjmujący jeden z największych talentów w reprezentacji Argentyny w nowym sezonie pojawi się w katowickim zespole.

Gonzalo Quiroga
 fot. gkskatowice.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Nazwisko Quiroga jest dobrze znane fanom siatkówki, bowiem Gonzalo jest bratankiem Raula brązowego medalisty IO w Seulu w 1988 r. oraz młodszym bratem Rodrigo, który przez wiele lat był etatowym reprezentantem kraju. Najmłodszy z klanu Quirogów swoją przygodę w dorosłej siatkówce zaczynał w uniwersyteckim zespole UCLA Bruins w rozgrywkach w USA. Potem przeniósł się do Seria A i występował w zespole w Padwie. W ostatnim sezonie występował w rodzimej lidze w zespole Obras Sanitarias de San Juan. Ma za sobą grę w reprezentacji kraju w ostatniej Lidze Światowej.
Trenerzy oraz działacze GKS-u wiążą z występami Quirogi wiele nadziei i na pewno będzie on wzmocnieniem drużyny na przyjęciu. Tym samym kadra GKS Katowice na sezon 2017/18 została zamknięta. Ostatniego lipca siatkarze przejdą badania, zaś dzień później rozpoczynają przygotowania do nowych rozgrywek.

 

Z tej samej kategorii