Wzmocnienie środka siatki ze Słowacji

Środkowy Emanuel Kohut w nowym sezonie zagra w katowickim klubie. - Środek siatki był jedną z tych pozycji, która chcieliśmy wzmocnić  – powiedział Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

Jastrzebski Wegiel - Cerrad Czarni Radom
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

34-letni Kohut to bardzo doświadczony zawodnik.  Jest podporą reprezentacji Słowacji. Rozegrał w niej blisko 150 spotkań, m.in. dwukrotnie wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej.
Kohut karierę zaczynał w VKP Bratysława. Potem grał m.in. w niemieckim Generali Haching oraz włoskich Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Z tym ostatnim zespołem wywalczył nawet wicemistrzostwo Ligi Mistrzów (2013). Był mistrzem Słowacji, Niemiec i Włoch. W zakończonym właśnie sezonie grał w Cerrad Czarnych Radom. I był jednym z liderów zespołu. Wystąpił w 32 meczach, w których zdobył 297 punktów.
- Na temat mojego przyjścia do Katowic rozmawialiśmy już miesiąc temu. Miałem inne propozycje, mogłem zostać w Radomiu, wyjechać do Francji, ale działacze GKS-u zaprezentowali mi satysfakcjonujący kontrakt oraz przedstawili wizję drużyny na kolejny sezon i spodobała mi się – powiedziało podpisaniu umowy Kohut. – Cieszę się, że mogę pomóc katowickiemu zespołowi. Mam nadzieję, że moje doświadczenie się przyda – dodał.
W GieKSie Słowak o miejsce w skaldzie walczył będzie z Tomaszem Kalembką oraz Bartłomiejem Krulickim, którzy udanie zaprezentowali się w zakończonych rozgrywkach. – Nie boję się rywalizacji. Ona jest zawsze dobra, bo pozwala na rozwój – stwierdził Kohut.
Szefowie katowickiego klubu nie kryli zadowolenia z zakontraktowania Słowaka. - Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, - powiedział Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

 

Z tej samej kategorii