Słaby mecz beniaminka z Zawiercia. Dotkliwa porażka z Łuczniczką

Po tym, co pokazali zawiercianie w Bydgoszczy, przed ich trenerem Emenuelem Zaninim mnóstwo pracy. Zagrali chyba najsłabszy mecz w sezonie. Być może aż tak usztywniła ich stawka spotkania. Porażka oznaczała bowiem, że na dobre utkną w dolnej części tabeli.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Nic w grze Aluronu nie funkcjonowało. Nie było punktowego bloku, siatkarze seryjnie popełniali błędy w polu zagrywki i przede wszystkim w ich atakach brakowało siły i dynamiki. Michał Żuk, Matej Patak i Grzegorz Bociek mieli ogromne kłopoty z regularnym zdobywaniem punktów. Ich zbicia były blokowane lub bronione. Wielokrotnie też po ich atakach piłka lądowała poza polem gry. Kryzys nie ominął nawet zwykle imponujący kapitalnymi obronami Taichiro Kogi. Japończyk był cieniem samego siebie. Przez cały mecz tylko raz pokazał swoje nadzwyczajne umiejętności, gdy efektownym padem podbił wydawałoby się straconą piłkę. I zrobił to w taki sposób, że jego koledzy zdobyli jeszcze punkt. Był to jednak jednorazowy wyskok.

 

Goście mieli przebłyski dobrej gry, jak na początku spotkania, czy w trzeciej partii. Wydawało się wówczas, że nawiążą walkę z wcale nie prezentującą nadzwyczajnej siatkówki, ale grająco poprawnie Łuczniczką. Po kilku udanych akcjach w ich szeregi wkradała się jednak nerwowość, mnożyły się błędy, opadał z nich animusz i cały wysiłek szedł na marne.

 

Zanini zmianami starał się ratować sytuację. Nic z tego. Rezerwowi byli równie ospali i niemrawi, co podstawowi gracze.

 

ŁUCZNICZKA – BYDGOSZCZ – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

 

BYDGOSZCZ: Goas (3), Rohnka (14), Szalacha (4), Filipiak (16), Ananiew (11), Jurkiewicz (1), A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Sacharewicz. Trener Jakub BEDNARUK.

ZAWIERCIE: Pająk (1), Żuk (5), Smith (9), Bociek (10), Patak (7), Swodczyk (2), Koga (libero) oraz Długosz, Zajder (1), Kaczorowski (4), De Leon, Popik. Trener Emanuele ZANINI.

Sędziowali Paweł Ignatowicz (Opole) i Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle). Widzów 1860.

 

Przebieg meczu 

I: 6:10, 14:15, 18:20, 25:23. 

II: 10:9, 15:12, 20:15, 25:19. 

III: 8:10, 15:12, 20;15, 25:18. 

Bohater – Bartosz FILIPIAK.

Z tej samej kategorii