Beniaminek z Zawiercia sięgnął po reprezentanta USA

32-letni amerykański środkowy, David Smith od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Aluronu Virtu Warta Zawiercie.

Liga Swiatowa 2017 - Iran - USA
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Beniaminek z Zawiercia zakontraktował nowego zawodnika. Jest nim David Smith, szóstkowy gracz reprezentacji USA, z którą rozpoczyna właśnie w Brazylii występy w finale Ligi Światowej. Z Aluronem Virtu Warta Zawiercie amerykański środkowy związał się rocznym kontraktem.

 

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mogę przyjść do zespołu z Zawiercia. Aluron Virtu buduje bardzo interesujący zespół, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu, pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku sportowego - deklaruje Smith, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy ekipy z Radomia. W barwach Cerradu Czarnych rozegrał 120 setów, a w meczu zdobywał średnio 8 punktów. Podobnie, jak w klubie z Radomia Smith będzie występować z numerem 15.

 

W swoim dorobku Smith ma brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ligę Światową wygrał w 2015 roku, a w 2012 roku zajął w niej drugie miejsce. Do tego może się pochwalić wygraną w Japonii w Pucharze Świata w 2015 roku. W karierze klubowej występował w m.in. w drużynach z Hiszpanii (Unicaja Almeria), gdzie zdobył Puchar i Superpuchar oraz bronił barw francuskiego Tours VB, z którym zdobył czterokrotnie mistrzostwo Francji, a trzy razy wznosił Puchar Francji.

Z tej samej kategorii