Trzecia wygrana i głębszy oddech ulgi

W piątkowy wieczór można było się spodziewać zaciętego spotkania w Kielcach pomiędzy Dafi Społem a BBTS-em Bielsko-Biała. Pięć setów walki.

KS Jastrzebski Wegiel - BBTS Bielsko Biala

Coraz głębiej i z ulgą oddychają w Bielsku-Białej. Po zwolnieniu Rastislava Chudika BBTS wygrał pod wodzą Pawła Gradowskiego trzeci mecz z rzędu. Po wygranych z Espadonem i Łuczniczką Bydgoszcz tym razem bielszczanie okazali się lepsi w meczu za „sześć punktów”. Pokonali w Kielcach Dafi Społem i opuścili strefę spadkową przynajmniej na jeden dzień, do meczu Aluronu Virtu Warty Zawiercie w Katowicach. Przede wszystkim siatkarze pokazali jednak, że są w stanie walczyć z każdym zespołem i wyjść z opresji, co może być kluczowe w kolejnych spotkaniach.
Niewiele jednak brakowało, a BBTS wracałby do stolicy Podbeskidzia z niczym. Po pewnie wygranym pierwszym secie gra podopiecznych trenera Gradowskiego zaczęła mocno szwankować. W efekcie kielczanie wyszli na prowadzenie 2:1, a w czwartym secie mieli nawet piłkę meczową. Ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się „górale”, którzy poszli za ciosem także w tie-breaku i są w coraz lepszej - choć dalekiej od ideału - sytuacji.
Na uwagę zasługuje udany debiut w kieleckim zespole Tomislava Dokicia. Serbski atakujący, zakontraktowany dwa dni temu, zdobył w Hali Legionów aż 26 punktów i może być bardzo cennym nabytkiem w kontekście walki o utrzymanie.

DAFI SPOŁEM KIELCE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:3 (17:25, 25:23, 25:22, 27:29, 10:15)

KIELCE: Stępień (1), Szymański, Nalobin (7), Dokić (26), Łapszyński (13), Morozau, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski (10), Wachnik (17), Pawliński, Superlak, Adamski. Trener Wojciech SERAFIN.
BIELSKO-B.: Peacock, Janeczek (16), Gaca (14), Bucki (15), Łukasik (22), Cedzyński (8), Marek (libero) oraz Macionczyk (1), Tarasow (3). Trener Paweł GRADOWSKI.
Sędziowali: Tomasz Janik i Marcin Herbik (Warszawa). Widzów 967.
I: 9:10, 12:15, 15:20, 17:25.
II: 8:10, 14:15, 20:19, 25:23.
III: 10:9, 15:12, 20:17, 25:22.
IV: 10:7, 15:14, 18:20, 25:24, 27:29.