Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Benjamin Toniutti na kolejny sezon pozostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W klubie tym występuje od 2015 roku.

GKS Katowice - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Reprezentant Francji to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. Nic dziwnego zatem, że szefowie klubu nie kryją zadowolenia z podpisania nowej umowy, tym bardziej, że 28-letni siatkarz na brak ofert nie narzekał. Mówiło się o zainteresowaniu jego osobą klubów m.in. z Włoch i Turcji. - Chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie umowy z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe. Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne – powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSY. Takich zawodników jak Ben trudno jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami – dodał Świderski.

 

Zadowolenia nie krył również Toniutti. - Podjąłem taką decyzje przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze czuję się tutaj. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika. Również trener Gardini wielokrotnie mówił o tym. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu – zaznaczył Francuz, który jest filarem ZAKSY. Do klubu przyszedł w 2015 roku i pod jego przewodnictwem kędzierzynianie dwukrotnie wywalczyli mistrzostwo Polski oraz w ubiegłym roku zdobyli Puchar Polski. Są też na najlepszej drodze, by w bieżących rozgrywkach powtórzyć ten wyczyn. Pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończyli z kompletem 15 zwycięstw. To najlepsza taka seria w historii PlusLigi.

 

Toniutti błyszczy od pierwszego meczu. Już czterokrotnie wybierany był na najlepszego gracza spotkania. - Jestem profesjonalistą i chciałbym sięgać po każde trofeum, po które mogę. To również wpłynęło na moją decyzję. Wiem, że mogę i chcę z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea. Dla mnie ważna jest możliwość wspólnego pisania historii tego klubu. Dwukrotnie wygraliśmy razem mistrzostwo Polski. Teraz kontynuujemy tę wspólną pracę. Celem jest obrona tytułu, ale na tym nie poprzestaniemy - zapewnił Francuz.

Z tej samej kategorii