AZS Częstochowa złożył po barażach protest. Poważne zarzuty!

Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Czestochowa
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Mecze barażowe o prawo gry w PlusLidze mamy już za sobą, w ich rezultacie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej wywalczył Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Pojawiły się jednak wątpliwości, czy to właśnie zawiercianie wystartują w PlusLidze w przyszłym sezonie, gdyż ich rywale z Częstochowy złożyli protest. Tak naprawdę były to 4 protesty, albowiem przed każdym spotkaniem barażowym działacze wysyłali stosowne pisma do zarządu PLPS domagając się walkowerów, czyli wyników 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Akademicy zarzucili w swoim proteście zarządowi PLPS złamanie regulaminu w kwestii dopuszczenia do barażów zawierciańskiej hali, jak również spraw technicznych dotyczących terminu zgłoszenia się Aluronu Virtu Warty do ewentualnej gry w w PlusLidze w sezonie 2017/18. Częstochowianom chodziło konkretnie o to, że zawiercianie nie złożyli akcesu do gry w PlusLidze w wymaganym terminie do 31 grudnia 2016 r.

Ponadto dowodzą, że obiekt OSiR w Zawierciu nie spełnia wymogów najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli nie posiada minimum 1500 miejsc. Zobaczymy, jak odpowie zarząd PLPS, który wszak wyraził zgodę na rozgrywanie spotkań barażowych w Zawierciu.
- To nie jest w żadnym wypadku uderzenie w Wartę Zawiercie, ale w zarząd organizatora rozgrywek PlusLigi – usłyszeliśmy od jednego z działaczy częstochowskich.

 

Komentarze (16)

Napisz komentarz
No photo
No photo~tomas1979Użytkownik anonimowy
~tomas1979 :
No photo~tomas1979Użytkownik anonimowy
Prawda jest taka, że akces został zaakceptowany, a hala przeszła pozytywnie weryfikację, bowiem przedłożona na pewno została m.in. wizualizacja na 1500 miejsc. Zresztą weryfikacja ta była zrobiona jeszcze przed barażami, aby zapobiec właśnie takiej sytuacji - do końca bowiem Bosek liczył, że do baraży nie dojdzie. Robił wszystko, by tak było wykorzystując swoje szerokie plecy. Ale na szczęście PLPS nie jest takie głupie i Aluron sprawiedliwie zagra w Pluslidze. A Pan pożal się Boże Bosek pójdzie boso.... Tymi zagrywkami po prostu pokazał, że nie ma za grosz honoru i dla niego sport się nie liczy tylko kasa misiu kasa. Jednak i on jest za krótki, by odebrać Warcie Zawiercie uczciwie wywalczony awans. To po prostu tylko łabędzie śpiew, który tylko jeszcze przysporzy Warcie splendoru i reklamy :) I za to Panu Boskowi nawet podziękuję :)
8 maja 19:03 | ocena:81%
Liczba głosów:16
81%
19%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AdamUżytkownik anonimowy
~Adam :
No photo~AdamUżytkownik anonimowy
Żenada. Poziomem sportowym nie potrafili się utrzymać, to kombinują na wszelkie możliwe sposoby jak zostać w PlusLidze, mimo, że ewidentnie do niej się nie nadają. W Ekstraklasie w piłkę gra Nieciecza, która jest od Zawiercia jakieś 70 razy mniejsza. I przeszkadza to komuś? Nie, bo podnieśli poziom sportowy w najwyższej klasie rozgrywkowej i chyba to jest w sporcie najważniejsze, a nie jakaś wypasiona infrastruktura.
8 maja 14:16 | ocena:83%
Liczba głosów:36
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ BronkaUżytkownik anonimowy
~ Bronka :
No photo~ BronkaUżytkownik anonimowy
A to takie proste. Trzeba było grać w sezonie tak żeby nie zająć ostatniego miejsca i wygrać tylko 4 mecze(powinno być minimum 5).Niestety nie udało się. Drugie podejście. Można było wygrać rywalizację o 15 miejsce. Niestety znowu się nie udało. Podejście trzecie. Baraże. Przegrane z kretesem 3:1. Czy taki zespół powinien grać w PL?
A co do hali, wolicie oglądać mecze w małej (1200-1500)hali pełnej kibiców,głośnego dopingu i wesołej zabawy czy w pustej i cichej 7-tysięcznej?
8 maja 20:24 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii