AZS Częstochowa nie dał się zawiercianom w barażu

AZS Czestochowa - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Gospodarze po porażce w pierwszym meczu, na kolejną wpadkę we własnej hali nie mogli sobie już pozwolić. – Prawda jest taka, że albo odwrócimy losy rywalizacji, albo zostaniemy jeszcze bardziej przybici. Zrobimy wszystko, by doprowadzić do remisu – mówił przed spotkaniem Adam Kowalski, libero AZS-u.

Częstochowianie wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. I wszystko przebiegało zgodnie z ich scenariuszem do połowy trzeciej kwarty. W tym czasie goście nie mieli nic do powiedzenia. Nie potrafili przebić się przez blok rywali, nie radzili sobie też z przyjęciem zagrywki i atakami Rafała Szymury oraz Ołeksandra Grebeniuka. Ten drugi atakował z ponad 80-procentową skutecznością!

W trzecim secie przy stanie 17:13 miejscowych dopadła kompletna niemoc. Przede wszystkim skuteczność zatracił Grebeniuk. Ukrainiec atakował po autach, lub blok. Zawiercianie uwierzyli, że mogą odmienić losy rywalizacji. Zaczęli grać odważniej. Animuszu starczyło im jednak na wygranie tylko jednej partii. W czwartej choć prowadzili już 12:8, sami się pogrążyli. Seryjnie popełniali proste błędy.

Mimo porażki mogą być zadowoleni. Teraz rywalizacja przenosi się do Zawiercia i jeśli wygrają oba spotkania (6 i 7 maja) awansują do PlusLigi.

AZS CZĘSTOCHOWA – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE 3:1 (25:20, 25;15, 20;25, 25:22). Stan rywalizacji do 3 zwycięstw 1-1.

CZĘSTOCHOWA: T. Kowalski, Szymura, Janus, Grebeniuk, Moroz, Buniak, A. Kowalski (libero) oraz Wawrzyńczyk, Buczek, Polański. Trener Michał BĄKIEWICZ.

ZAWIERCIE: Popik, Żuk, Swodczyk, Kaczorowski, Długosz, Warda, Filipowicz (libero) oraz Ogórek (libero), Gutkowski, Lewandowski, Maciończyk, Sobolewski. Trener Dominik KWAPISIEWICZ.

Sędziowali: Paweł Ignatowicz i Waldemar Kobienia (obaj Opole). Widzów 1500.

I: 10:5, 15:8, 20:12, 25:20.

II: 10:6, 15:7, 20:12, 25:15.

III: 10:7, 15:12, 18:20, 20:25.

IV: 7:10, 15:14, 20:18, 25:22.