Jest Japończyk, a może będzie Kubańczyk...

Japończyk Taichiro Koga został nowym libero beniaminka z Zawiercia. Kolejnym hitem transferowym być może będzie David Fiel Rodriguez. Kubański środkowy w poprzednim sezonie grał w katarskim klubie El Jaish.

Koga
 fot. aluronwarta.pl  /  źródło: Materiał prasowy

- Zimno, zimno, nie potwierdzam tego Kubańczyka. Nie wykluczam jednak kolejnych transferów, ale dopóki nic nie będzie podpisane, nie ogłaszamy publicznie. A co do Japończyka to wiele sobie po nim obiecujemy, to świetny zawodnik - mówi Krzysztof Jurak, menedżer Aluronu Wirtu Warty.


Koga w minionych rozgrywkach występował w barwach Paris Volley. - Wiem, że PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Wiem także, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia – zaznacza Taichiro Koga, który jest pierwszym zagranicznym zawodnikiem w historii Aluron Virtu, a ponadto - pierwszym Japończykiem występującym na parkietach PlusLigi!

Kodze miejsce w klubie zwolnił Paweł Filipowicz. Były libero zawiercian przeniósł się do I-ligowego MKS Ślepsk Suwałki.

 

Z tej samej kategorii