Emocji nie zabrakło. Zawiercie dzielnie walczyło z ZAKSĄ

Siatkarze beniaminka PlusLigi nie przestraszyli się obrońcy tytułu mistrzowskiego – ZAKSY i dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik. Ostatecznie wygrali tylko seta...

Aluron Virtu Warta Zawiercie - ZAKSA Kedzierzyn Kozle

Początkowo ekipa Emanuela Zaniniego była nieco usztywniona i doświadczeni siatkarze z Kędzierzyna-Koźla szybko uzyskali przewagę. Przy stanie 5:11 stale mylącego się w ataku Grzegorza Boćka zmienił Łukasz Kaczorowski i to był świetny ruch. Ledwo co pojawił się na parkiecie, dostał piłkę od Grzegorza Pająka i świetnym atakiem zaskoczył rywali. Mocno go to zmotywowało i raz po raz zaczął zdobywać punkty. Jego koledzy również zaczęli grać skuteczniej i w rezultacie przegrywali zaledwie punktem (23:24). Jednak ostatnie słowo należało do gości.
W drugiej partii gospodarze grali punkt za punkt aż w końcu objęli prowadzenie 18:16 i już nie oddali go do samego końca. Końcowe fragmenty tej partii to był popis miejscowego zespołu, który zupełnie rozbił mistrzów. Po10-minutowej przerwie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wyszli z szatni z mocnym postanowieniem, że trzeba szybko skończyć tę zabawę. Prowadzili już 20:14 i w tym momencie zaczęła nadzwyczaj skuteczna gra gospodarzy. Zdobyli 5 pkt. z rzędu i doprowadzili do remisu 22:22, by jednak przegrać na przewagi. W IV secie goście mieli już wyraźną przewagę.

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:25)

ZAWIERCIE: Pająk, Żuk, Marcyniak, Bociek, Długosz, Swodczyk, Koga (libero) oraz Kaczorowski, Popik, Andrzejewski. Trener Emanuel ZANINI.
KĘDZIERZYN-K.: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Torres, Deroo, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura, Rejno, Semeniuk. Trener Andrea GARDINI.
Sędziowali: Mariusz Gadzina (Strzyżów) i Maciej Kolendowski (Kraków). Widzów 1500.
I: 5:10, 9:15, 17:20, 23:25.
II: 9:10, 13:15, 20:17, 25:18.
III: 6:10, 9:15, 14:20, 24:26.
IV: 5:10, 8:15, 11:20,15:25.