Aluron Virtu Warta Zawiercie awansowała do PlusLigi!

Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Czestochowa
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

W siatkarskiej PlusLidze po raz pierwszy w historii zagrają siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie. W rywalizacji z AZS Częstochowa wygrali oni 3 mecze, zaś ten ostatni w bezdyskusyjnym stylu 3:0. 6-krotny mistrz Polski po 30 latach opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową..

Gdy oglądało się przed niedzielnym meczem rozgrzewających się zawodników AZS można było odnieść wrażenie, że za chwilę oddadzą PlisLigę walkowerem... Kwaśne miny, smutne zamyślone twarze nie wróżyły nic dobrego. A może to była tylko zasłona dymna? W I secie częstochowianie grali tak, jak wyglądali przed pierwszym gwizdkiem, czyli bezbarwnie, nijako. Wykorzystali tę sytuację zawiercianie, którzy prowadzili różnicą kilku punktów. Mimo pozornie ustabilizowanej gry, przytrafił im się moment dekoncentracji i goście doszli ich na 19:19. W decydujących momentach 3-krotnie zablokowany został Rafał Szymura na lewym ataku. Ostatni punkt zawiercianom podarował właśnie Szymura, który popisał się nieudaną zagrywką. Dodajmy, że akademicy w I partii zepsuli aż 7 zagrywek, sprawiając wrażenie, jakby hala OSiR zupełnie im nie leżała.
Druga partia miała podobny scenariusz, a przewaga gospodarzy była jeszcze większa. Duża w tym zasługa rozgrywającego Kacpra Popika, który jeszcze pod koniec pierwszej odsłony zluzował Jarosława Maciończyka. Gra zawiercian nacechowana była szaloną ambicją i dokładnym przyjęciem, czego nie można było powiedzieć o ich rywalach. Akademicy nie mieli jakości siatkarskiej, a na pewno takich indywidualności, jak Michał Żuk czy Łukasz Kaczorowski. W III secie akademicy ze zwieszonymi głowami oddawali piłkę za piłkę, i tylko Michała Bąkiewicza było żal. Gdyby trener gości mógł, to wbiegłby na boisku, by obudzić z drzemki swoich podopiecznych...

 

Mecz niedzielny:


ALURON VIRTU WARTA Zawiercie – AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)
Stan rywalizacji: 3:1; Aluron Virtu Warta awansowała do PlusLigi


WARTA: Maciończyk, Żuk, Swodczyk, Kaczorowski, Długosz, Warda, Ogórek (l), Filipowicz (l) oraz Popik. Trener: Dominik KWAPISIEWICZ.
AZS: T. Kowalski, Szymura, Janus, Grebeniuk, Moroz, Buniak, A. Kowalski (l) oraz Polański,Wawrzyńczyk, Szlubowski, Buczek. Trener: Michał BĄKIEWICZ.
Sędziowali:Jacek Broński (Murowana Goślina) i Zbigniew Wolski (Gorzów Wlkp.). Widzów: 1200.
Przebieg meczu
I set: 10:7, 15:13, 20:19, 25:21
II set: 10:7, 15:10, 20:13, 25:18,
III set: 10:7, 15:7, 20:10, 25:12
MVP: Kacper Popik

 

Z tej samej kategorii