Patryk Strzeżek przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Świetna wiadomość dla kibiców siatkarskiej drużyny z Jastrzębia. Jej kapitan, Patryk Strzeżek właśnie przedłużył kontrakt z brązową ekipą poprzedniego sezonu PlusLigi o kolejny sezon.

Jastrzebski Wegiel - Indykpol AZS Olsztyn
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Patryk Strzeżek, kapitan Jastrzębskiego Węgla, od kilku tygodni jest w drodze do Bombaju w Indiach. Wybrał się tam wraz z zawodnikiem MKS-u Będzin, Mateuszem Przybyłą. Nie przeszkodziło mu to w podpisaniu nowego kontraktu z dotychczasowym klubem.

 

27-letni atakujący trafił do Jastrzębskiego Węgla przed dwoma sezonami z AZS-u Politechnika Warszawska, a swoją siatkarską karierę rozpoczynał w stołecznym MOS-ie Wola. Grał także m.in. w Asseco Resovii Rzeszów (w 2009 roku zdobył z nią srebrny medal mistrzostw Polski) czy belgijskim VBC Waremme.

 

- Patryk jest od dwóch lat bardzo ważną częścią naszej drużyny. W tym czasie miał wiele okazji, by wejść na boisko i zawsze jego obecność na parkiecie umożliwiała utrzymanie naszego poziomu. Ale największy wpływ na zespół miała jego osobowość, etyka pracy, przykład, który dawał oraz zdolności przywódcze. Był świetnym kapitanem w ostatnim sezonie i bardzo się cieszę, że nadal będziemy go mieli „na pokładzie” w obliczu wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzącym sezonie - powiedział Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

 

- Wyrażam zadowolenie z faktu, że Patryk pozostał w drużynie. W ubiegłym sezonie z dobrym skutkiem pełnił rolę kapitana zespołu. Pomagał drużynie w trudnych momentach i stanowił mentalną „podporę” dla nowobudowanej ekipy - dodał prezes JW, Adam Gorol.

 

Przed nadchodzącym sezonem jastrzębski klub pozyskał już Kevina Tilliego. Kontrakty wcześniej przedłużyli Grzegorz Kosok, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva, Jason De Rocco, Damian Boruch oraz Maciej Muzaj.

Z tej samej kategorii