Wynik gorszy niż gra. Jastrzębski Węgiel przegrywa w Warszawie

W meczu 11. kolejki Plus Ligi Jastrzębski Węgiel przegrał z ONICO Warszawa 0:3. Pomimo dość jednoznacznego wyniku, podopieczni Marka Lebedew - przynajmniej w drugim i trzecim secie - postawili twarde warunki rywalom.

KS Jastrzebski Wegiel - BBTS Bielsko Biala

To, co zaprezentowała drużyna prowadzona przez Marka Lebedewa w premierowej odsłonie meczu w Warszawie wołało o pomstę do nieba. Jastrzębianie, którzy przystąpili do meczu w roli faworyta, zanotowali skuteczność w ataku na poziomie zaledwie 29 procent. Taka wartość zupełnie nie przystoi drużynie, która niebawem będzie reprezentowała nasz kraj w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Przez dłuższy czas drugiej partii zanosiło się na to, że przyjezdni powetują sobie straty i pokażą, że pierwszy set był jedynie wypadkiem przy pracy. „Pomarańczowi” prowadzili w pewnym momencie aż ośmioma punktami. Przy stanie 16:20 na zagrywce po warszawskiej stronie znalazł się jednak Bartosz Kwolek, który szczególnie upodobał sobie Jakuba Popiwczaka. Libero jastrzębskiej drużyny robił za mięso armatnie i gospodarze objęli prowadzenie.

Przed rozpoczęciem trzeciej partii Lebedew stracił cierpliwość do kiepsko grającego Macieja Muzaja i do gry desygnował Patryka Strzeżka. Nie pomogło. Salwa błędów po stronie jastrzębskiej przelała szalę goryczy. Jedynie Salvador Hidalgo Oliva grał na dobrym poziomie. Ale tym razem nie udało mu się porwać drużyny do triumfu. Warszawianie wygrali zasłużenie, a Jastrzębski Węgiel musi znów przemyśleć sobie kilka spraw. Bo tak grać po prostu nie można.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)
Sędziowali: Jacek Litwin (Kraków) i Mariusz Gadzina (Strzyżów). Widzów 3000.
ONICO: Brizard (2), Kwolek (19), Wrona (5), Gjorgiew (5), Włodarczyk (9), Nowakowski (10), Wojtaszek (libero), Vernon-Evans (7), Samica, Firlej. Trener Stephane ANTIGA.
JW: Kampa, Oliva (14), Kosok (2), Muzaj (7), De Rocco (12), Sobala (2), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek (5), Lushtaku. Trener Mark LEBEDEW.
I set: 5:3, 10:5, 15:9, 20:12, 25:16.
II set 3:5, 5:10, 7:15, 15:20, 25:24, 27:25.
III set: 3:5, 9:10, 14:15, 19:20, 25:24, 28:26.