W Będzinie ruszyły przygotowania

Będzinianie mają za sobą pierwsze treningi przed nowym sezonem. Przygotowania zainaugurowali w weekend, badaniami lekarskimi. Potem wzięli udział w sesji zdjęciowej przed będzińskim zamkiem, a w poniedziałek odbyli pierwszy trening w siłowni. Mieli także zajęcia w sosnowickiej hali w Sosnowcu, w której rozgrywają swoje mecze w PlusLidze.

MKS Bedzin - Jastrzebski Wegiel
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Zaprezentowali wysoką formę, bo… –W trakcie urlopów zawodnicy pracowali indywidualnie nad motoryką, ponadto zaglądali do siłowni, biegali i jeździli na rowerach – wyjaśnił Łukasz Dytko, rzecznik prasowy MKS-u.


Dodamy, że pierwsze treningi nie poprowadził pierwszy szkoleniowiec Stelio DeRocco, ale jego asystenci Emil Siewiorek i Rafał Murczkiewicz. Kanadyjczyk do Będzina ma przyjechać dzisiaj. Ponadto nie ma jeszcze w Będzinie Jonaha Seifa i Rafaela Araujo. Ten pierwszy trenuje z kadrą USA, drugi z ekipą canarinhos. Ale i oni wkrótce zameldują się w klubie. - Pierwszy trening to coś na co się czeka. Podobnie jest z pierwszym meczem –przyznał Bartłomiej Grzechnik, nowy środkowy będzińskiego klubu, który w poprzednim sezonie PlusLigi występował w BBTS Bielsko-Biała.


Przypomnijmy, że po udanym poprzednim sezonie – MKS zajął 11 miejsce – działacze nie zdecydowali się na kadrową rewolucję. W zespole zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Odeszli: Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kyle Russell (Berlin Recycling Volleys), Paweł Stysiał (SK Posojilnica Aich/Dob), Nathan Roberts i Mateusz Piotrowski. Zastąpili ich: Słowenic Matej Kok, Szymon Gregorowicz, Rafał Faryna i Bartłomiej Grzechnik.

Kadra MKS-u
Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna, Rafael Araujo (Brazylia)
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Matej Kok (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz
Trener: Stelio DEROCCO

Z tej samej kategorii