Przyjmujący MKS-u Będzin z awansem na mistrzostwa świata!

Reprezentacja Słowenii, z Matejem Koekiem w składzie, wywalczyła awans do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii. Siatkarze znad Adriatyku wygrali turniej kwalifikacyjny w Lublanie, w którym wystąpił m.in. nowy przyjmujący będzińskiego MKS-u.

Slowenia
 fot. Fed. Siat. Słowenii  /  źródło: Materiał prasowy

Slobodan Kovač, selekcjoner słoweńskiej ekipy, rotował składem, dając pograć wszystkim zawodnikom. Matej Koek pojawił się na boisku w spotkaniach z Gruzją i Izraelem. Pozostałe trzy mecze oglądał z kwadratu dla rezerwowych. – Chcemy być pierwszym słoweńskim pokoleniem, które wywalczy awans na mistrzostwa świata – tak mówiliśmy sobie przed rozpoczęciem eliminacji. Byliśmy pewni, że dzięki ciężkiej pracy i odpowiedniej koncentracji będziemy w stanie awansować. Hala była naszym atutem, podobnie jak licznie dopingująca nas publiczność – opowiadał Matej Koek.

Podczas zwycięskiego meczu z Gruzją nowy przyjmujący MKS-u oficjalnie zadebiutował w pierwszej reprezentacji swojego kraju. – To był mój pierwszy oficjalny mecz w seniorskiej kadrze i zarówno z niego, jak i z występu przeciwko Izraelowi jestem bardzo zadowolony. Zrobię wszystko, aby każdy kolejny mecz był lepszy od poprzedniego – kontynuował skrzydłowy. 

Sezon reprezentacyjny z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój ambitnego Słoweńca, mającego szansę gry zarówno w Lidze Światowej, jak i w mistrzostwach Europy. Matej Koek wierzy, że zdobyte przez niego doświadczenie na arenie międzynarodowej zaprocentuje już w przyszłorocznej edycji PlusLigi. – To będzie dla przełomowy sezon, pierwszy w zagranicznej lidze. Wiążę z nim duże nadzieje. Klub z Będzina przekonał mnie do transferu swoją wizją rozwoju, w którą doskonale wpisują się także młodzi zawodnicy. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu – zakończył siatkarz. 

 

Wyniki reprezentacji Słowenii na turnieju w Lublanie:

Słowenia – Gruzja 3:0 (25:12, 25:11, 25:12)
Słowenia – Łotwa 3:0 (25:14, 25:14, 25:19)
Słowenia – Portugalia 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)
Słowenia – Izrael 3:0 (25:11, 25:10, 25:14)
Słowenia – Belgia 3:1 (28:30, 26:24, 27:25, 25:20)

 

Z tej samej kategorii