GieKSa wygrywa dreszczowiec z MKS-em Będzin. Popis Karola Butryna

Derby województwa śląskiego miały wysoką temperaturę emocji zarówno na parkiecie, jak i na trybunach, a ostatnie słowo należało do „GieKSy", która wygrała w Sosnowcu 3:2. Tytuł MVP trafił do rąk Karola Butryna, który zdobył 26 punktów.

GKS Katowice - MKS Bedzin
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Mimo że oba zespoły ostatnio nie zachwycały, to jednak obserwowaliśmy niezwykle zacięte spotkanie, w trakcie którego swój indywidualny pojedynek toczyli Rafael Araujo z Karolem Butrynem. Obaj bombardierzy to najlepiej punktujący gracze w swoich drużynach, którzy przed derbami mogli się pochwalić bardzo dobrymi statystykami (Araujo – 15,32 punktu na mecz, Butryn – 12,89). Nic dziwnego, że kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę MOSiR w Sosnowcu z zapartym tchem oglądali mocne zbicia obu atakujących.

W I secie obie drużyny dość długo szły „łeb w łeb" i wydawało się, że losy tej partii rozstrzygną się w końcówce. Mocne zagrywki „GieKSy" zrobiły swoje, po serwisie Pawła Pietraszki, z którym nie poradził sobie Jan Klobucar, goście uciekli na 21:18. Dodajmy, że wcześniej, gdy w polu zagrywki zameldował się Rafał Faryna, oglądaliśmy siatkarski pocisk, którym ustrzelony został Butryn... Ostatecznie katowiczanie zagarnęli inauguracyjnego seta po chytrym ataku Gonzalo Quirogi.

 

Twarda sztuka...

Araujo w I secie zdobył tylko 3 „oczka" i znalazł się w cieniu Butryna. Ale Brazylijczyk to twarda sztuka, siatkarz, który nie załamuje się chwilowymi niepowodzeniami. Od drugiej partii był już sobą, stając się zmorą katowickiego bloku. Do szalenie mocnych zbić Araujo dołożył kilka skutecznych zagrywek, więc nic dziwnego, że druga partia była popisem gospodarzy, którzy dominowali w jej trakcie w każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Goście mieli przede wszystkim problemy z przyjęciem zagrywki i stąd się brała ich ogólna niemoc...

- Mieliśmy w głowach trzysetową porażkę w Katowicach w pierwszej rundzie i bardzo chcieliśmy się zrewanżować rywalom. Ja tylko robiłem to co do mnie należało, najważniejszy był zespół. W sumie to bardzo żałujemy, że nie udało się wygrać. Tym bardziej, że mieliśmy mocne wsparcie naszych kibiców, którym dziękujemy za doping – powiedział nam po meczu Araujo.

 

Metamorfozy Butryna

Trzecia odsłona to już riposta Butryna, który zdobył w niej 8 punktów omijając będziński blok nawet wówczas, gdy dostawał nieco trudniejsze piłki. Katowiczanie potrafili się sprężyć po laniu, jakim dostali w drugiej odsłonie, jednak swoją pieczęć na zwycięstwie przyłożyli dopiero w tie-breaku. A w nim zacięta walka trwała od pierwszej do ostatniej piłki. Po autowym ataku Walińskiego, goście mogli fetować zwycięstwo wspólnie z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych GKS Katowice, który niewątpliwie pomógł swojej drużynie głośnym dopingiem...

 

MKS Będzin – GKS Katowice 2:3  (23:25, 25:14, 21:25, 25:21, 12:15)

MKS: Seif (1), Waliński (16), Ratajczak (7), Araujo (24), Klobucar (7), Grzechnik (14), Potera (libero) oraz Faryna (1), Kozub (1), Peszko, Jordanow (1), Trener: Stelio DEROCCO.

GKS: Komenda (1), Quiroga (11), Kohut (13), Butryn (26), Sobański (6), Pietraszko (11), Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Kalembka, Fijałek, Kapelus, Witczak (3), Stelmach. Trener: Piotr GRUSZKA

Sędziowali: Maciej Twardowski (Radom) i Marcin Herbik (Warszawa). Widzów: 1500.

Przebieg meczu

I: 5:4, 8:10, 13:15, 18:20, 23:25

II: 5:1, 10:4, 15:8, 20:10, 25:14

III: 5:4, 9:10, 12:15, 14:20, 21:25

IV: 3:5, 7:10, 15:12, 20:17, 25:21

V: 5:3, 10:9, 12:15

Bohater spotkania: Karol BUTRYN

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Fan siatkówkiUżytkownik anonimowy
~Fan siatkówki :
No photo~Fan siatkówkiUżytkownik anonimowy
Jeśli kibice GKS-u według autora byli głośni, to co powiedzieć o kibicach MKS-u, którzy byli o wiele głośniejsi?
13 lut 15:28
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MleczakUżytkownik anonimowy
~Mleczak :
No photo~MleczakUżytkownik anonimowy
No wreszcie!!! Bravo GieKSa!!! WOW, news dodany w dniu meczu...brawo.
11 lut 19:25 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii