Środkowy MKS-u Będzin zagra we Francji

Dawid Woch opuszcza MKS Będzin. 20-letni siatkarz karierę kontynuował będzie we francuskim klubie Nice VB, siódmym zespole Ligue A.

MKS Bedzin - Lotos Trefl Gdansk
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Woch do Będzina przyszedł w 2016 roku, po zdobyciu mistrzostwa Europy kadetów. Wraz z kolegą z reprezentacji, rozgrywającym Łukaszem Kozubem, mieli być przyszłością MKS-u. W odróżnieniu od Kozuba nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w wyjściowej szóstce. W poprzednim sezonie przegrał rywalizację z Arturem Ratajczakiem i Krzysztofem Rejno, a w obecnym z Ratajczakiem i Bartłomiejem Grzechnikiem. Na parkiecie pojawiał się rzadko, wchodził jedynie na krótkie zmiany. W sumie w barwach MKS-u zagrał w 14 meczach i rozegrał 23 sety, w których zdobył 28 punktów.

 

- Chcę się sportowo rozwijać więc muszę grać - powiedział Dawid Woch, który oprócz mistrzostwa Europy kadetów ma także w dorobku mistrzostw Europy juniorów i mistrzostwo świata kadetów.

 

Odejście Wocha nie jest jedyną zmianą kadrową w MKS-ie. Z klubem prawdopodobnie pożegna się też Słoweniec Matej Kok, który ma wrócić do ojczyzny. Na jego miejsce szefowie będzińskiego klubu sprowadzają innego reprezentanta Słowenii, Jana Klobucara.

Z tej samej kategorii