Nowy rozgrywający w Katowicach

Marcin Komenda został nowym rozgrywającym katowickiego zespołu. 20-letni siatkarz do tej pory występował w Effectorze Kielce.

Siatkowka. Plus Liga. Lotos Trefl Gdansk - Effector Kielce. 03.10.2016
 fot. Wojciech Figurski  /  źródło: 058sport.pl

Komenda to jeden z najbardziej uzdolnionych polskich rozgrywających młodego pokolenia. Karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Następnie przeniósł się do Rzeszowa, gdzie bronił barw AKS Resovii w rozgrywkach Młodej Ligi. Jednocześnie grał i uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Po jej skończeniu związał się z występującym w PlusLidze Effectorem Kielce, w którym spędził dwa lata i był czołową postacią ekipy. Jego talent zauważył też nowy trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi, który powołał go do 21-osobowej kadry na Ligę Światową.

 

Komenda z GieKSą związał się dwuletnią umową. W Katowicach czeka go bardzo trudne zadanie. Ma zastąpić Marco Falaschiego. Działacze nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z doświadczonym Włochem. Dodajmy, że z klubem pożegnał się też drugi obcokrajowiec Belg Gert Van Walle.


- Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych - powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u.

Z tej samej kategorii