Łukasz Wiśniewski: Nie skupiamy się tylko na Lidze Mistrzów!

Po dość zaskakującej porażce z GKS-em Katowice, mistrzowie Polski tym razem zrehabilitowali się w meczu z MKS-em Będzin. Łukasz Wiśniewski stara się ponadto odpierać zarzuty, że mecze na ligowym podwórku ZAKSA traktuje po macoszemu.

Lukasz Wisniewski
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Wygrywając z MKS Będzin udowodniliście, że wcześniejsza porażka na własnym parkiecie z GKS-em Katowice to był raczej wypadek przy pracy...

ŁUKASZ WIŚNIEWSKI: A ja myślę inaczej. Ostatnimi czasy zwycięstwa przychodzą nam bardzo trudno i musimy się solidnie napocić, by wygrywać. Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej nasi rywale stawiają wszystko na jedną kartę, ryzykując bardzo mocną zagrywką, także na wysokich piłkach. Często im się to opłaca, a nam się gra bardzo trudno. Po meczu z Będzinem mogę powiedzieć, że cieszą te cenne punkty wywiezione z bardzo trudnego terenu.

 

W czwartej partii zapachniało tie-breakiem. Zimna krew i wasze większe doświadczenie były decydujące?
ŁUKASZ WIŚNIEWSKI: Na pewno wygrana końcówka buduje morale i pewność siebie. Mam nadzieję, że będziemy się powoli rozkręcać, bo wchodzimy w decydujący etap sezonu. A przed nami bardzo ważny pierwszy mecz Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem.

 

W środowisku siatkarskim mówi się jednak, że ZAKSA koncentruje się wyłącznie na Lidze Mistrzów, natomiast liga krajowa staje się automatycznie mniej ważna... Może stąd wspomniana już porażka z "GieKSą" w Kędzierzynie-Koźlu.
ŁUKASZ WIŚNIEWSKI: Nie jest łatwo wychodzić na każde spotkanie, gdy zdobywa się przewagę w lidzie, gdy miało się 10 punktów więcej w tabeli od drugiego zespołu. To wszystko siedzi w głowie, że mamy taką różnicę punktową i nie musimy spinać się na 120 procent. I GKS Katowice to bezlitośnie wykorzystał. Ale żebyśmy się koncentrowali wyłącznie na Lidze Mistrzów to tak bym na pewno nie powiedział...

 

Po meczu w Sosnowcu został pan wybrany najbardziej wartościowym graczem. Która to statuetka MVP w tym sezonie?
ŁUKASZ WIŚNIEWSKI: To drugi tytuł. Każde takie wyróżnienie cieszy, ale na to MVP pracuje cała drużyna. Ktoś musi dobrze przyjąć i dobrze wystawić, bym mógł skutecznie zaatakować.

Z tej samej kategorii