Walka tylko w pierwszym secie. Zenit Kazań lepszy od Jastrzębskiego Węgla

W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Zenit Kazań bez straty seta pokonał zespół z Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzebski Wegiel - Zenit Kazan
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Goście od początku pierwszego seta rozpoczęli bombardowanie jastrzębian. Leon dwukrotnie potężnie uderzył nad blokiem, a także posłał dwie bomby z pola serwisowego. Dzięki temu Zenit zbudował przewagę, ale gospodarze nie przestraszyli się. Asem odpowiedział Maciej Muzaj, a Wojciechowi Sobali udało się zablokować Leona, a także „ustrzelić” go lekką zagrywką. Od tego momentu oba zespoły szły „łeb w łeb”. Po ataku Salvadora Hidalgo Olivy, jastrzębianie objęli nawet prowadzenie 20:19. Końcówkę lepiej rozegrali Rosjanie, a decydujący punkty zdobył Artiom Wolwicz. Łatwej zagrywki środkowego nie przyjął Jason De Rocco.

 

„Małe sukcesy” jastrzębian w pierwszej partii zwiastowały, że mecz nie będzie jednostronnym widowiskiem. Gospodarze dobrze zaczęli drugą odsłonę, ale w ważnym momencie przegrali sytuacyjną piłkę i nieco ich to zdeprymowało, bo popełnili następnie kilka błędów. W dodatku dwie kontrowersyjne decyzje na korzyść Zenitu podjęła pani Ilaria Vagni. Oliva próbował zademonstrować pani sędzi, że Rosjanie podbijają piłkę nieprawidłowo na siatce, ale obejrzał... żółtą kartkę, ku głośnemu niezadowoleniu trybun. Nie zmieniło to faktu, że Zenit osiągnął pięć punktów przewagi. Sporo z niej udało zniwelować, bo zrobiło się 19:20. Na więcej goście jednak nie pozwolili.

 

Przed trzecią partią trener Ferdinando De Giorgi zdjął z parkietu popełniającego najwięcej błędów Jasona De Rocco. Generalnie jastrzębianie popełnili ich w całym spotkaniu zbyt wiele, aby myśleć o czymkolwiek. Trzecia odsłona rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia Zenitu. Leon znów był bezlitosny i potężnym atakiem w kontrze, a chwilę później piekielną zagrywką, spowodował, że z gospodarzy zeszło nieco powietrze, chociaż starali się grać punkt za punkt. Rosjanie jednak pewnie doprowadzili do zakończenia spotkania.

 

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 0:3 (24:26, 20:25, 18:25)

 

JW: Kampa, Oliva, Boruch, Muzaj, De Rocco, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Quiroga, Strzeżek. Trener Ferdinando DE GIORGI.

ZENIT: Butko, Anderson, Wolwicz, Michajłow, Leon, Gutsaljuk, Krotkow (libero) oraz L. Alekno, Aleksiejew, Pantelejmonienko, Kononow, Yudin. Trener Władimir ALEKNO.

Sędziowali Ilaria Vagni (Włochy) i Konstantinos Voudouris (Grecja). Widzów 3000.

Przebieg meczu

I: 3:5, 6:10, 13:15, 20:19, 24:25, 24:26.

II: 4:5, 7:10, 10:15, 18:20, 20:25.

III: 2:5, 4:10, 8:15, 14:20, 18:25.

Bohater – Wilfredo LEON.

Z tej samej kategorii