Jakub Turski: W pamięci na długo

- Po raz pierwszy w tym sezonie dostałem prawdziwą szansę. Mimo porażki jestem szczęśliwy - powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla po meczu Ligi Mistrzów z Berlin Recycling Volleys (2:3).

Jastrzebski Wegiel - Cerrad Czarni Radom
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

JAKUB KUBIELAS: Nie wygraliście meczu, ale zapewniliście sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, co musi cieszyć.

JAKUB TURSKI: - Nasza gra falowała. Pierwszego seta zaczęliśmy dobrze, a drugiego słabo. Trzeci set był niezwykle ważny, bo chcieliśmy go wygrać, aby zapewnić sobie awans. Udało się, a ja się cieszę, że mogłem pomóc zespołowi. Praktycznie po raz pierwszy w tym sezonie dostałem prawdziwą szansę. Mimo porażki jestem szczęśliwy. Najważniejsze jest drugie miejsce, po to do Berlina przyjechaliśmy.

 

Był pan odkryciem tego spotkania, bo w końcówce trzeciej partii zdobył pan szalenie ważne punkty. To był dla pana przełomowy mecz?

JAKUB TURSKI: - Na pewno to spotkanie pozostanie w mojej pamięci na długo. To pierwszy mój występ w seniorskiej siatkówce na takim poziomie, przy czterech tysiącach ludzi na trybunach. Na pewno taki mecz buduje pewność siebie i jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Trenuję z zespołem już półtorej roku, ale takie wejście i zagranie prawie trzech pełnych setów w Lidze Mistrzów, to zupełnie inny rodzaj doświadczenia, którego inaczej nie da się zdobyć.

 

Już w piątek losowanie Top 12. Jakieś życzenia przed ceremonią w Wiedniu?

JAKUB TURSKI: - Zawsze koncentruję się na kolejnym meczu i nie myślę o tym, na kogo przyjdzie nam trafić w kolejnej rundzie. Przecież każdy z zespołów, który został w grze jest bardzo mocny, w tym gronie tym nie brakuje światowych potęg. Trzeba będzie walczyć, ale na pewno nikomu nie odpuścimy.

 

Z tej samej kategorii