BBTS Bielsko-Biała: Czekając na „odpalenie”

Mamy młody zespół, z dużym potencjałem, ale po prostu potrzebujemy czasu. Wierzę, że w końcu „odpalimy” - mówi Kamil Kwasowski, przyjmujący BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Bielszczanie od kilku sezonów nie potrafią odbić się od dna. Ten miał być dla nich przełomowy. W wyjściu z kryzysu miał im pomóc doświadczony szkoleniowiec, Słowak Miroslav Palgut. - Chcielibyśmy znaleźć się w czołowej dziesiątce. Byłby to dla nas spory awans. Uważam, że jest to realne założenie - ocenił trener Palgut.

- W tych rozgrywkach postanowiliśmy wyznawać zasadę „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” i walczyć o każdy punkt, by być jak najwyżej i nie zajmować miejsc 12-13, tylko bić się o ósemkę - dodał Bartłomiej Grzechnik, środkowy BBTS-u.

 

Na razie bielszczanie nie spełniają oczekiwań. Na wygraną czekają od 10 października. Wówczas, na inaugurację sezonu, pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom 3:1. Potem przyszła seria porażek. Obecnie na liczniku jest ich 7. W dwóch ostatnich meczach, z AZS-em Częstochowa i Effectorem Kielce, wygrane mieli na wyciągnięcie ręki. Oba spotkania bielszczanie przegrali jednak po tie-breakach. Żałowali zwłaszcza starcia z częstochowianami, bo po dobrej grze w czwartej partii i doprowadzeniu do tie-breaka, oddali go praktycznie bez walki, zdobywając zaledwie 4 „oczka”. - Tego seta przegraliśmy frajersko. Nawet nie wiem, co mam powiedzieć... - nie krył rozczarowania wynikiem Kamil Kwasowski, przyjmujący BBTS-u.

 

Skąd tak słaba postawa zespołu? Na pewno startu nie ułatwiły problemy w okresie przygotowawczym. Przede wszystkim ze względu na obowiązki w reprezentacji Słowacji późno do zespołu dołączył trener Palgut. Poza tym kompletowanie kadry trwało do ostatniej chwili. Dopiero kilka dni przed startem rozgrywek doszedł Milos Vemić. - Mamy młody zespół, z dużym potencjałem, ale po prostu potrzebujemy czasu, by wszystko posklejać. Mam nadzieję, że w końcu „odpalimy”. Wygramy kilka meczów i sprawimy kilka niespodzianek - dodał Kamil Kwasowski.

Z tej samej kategorii