Kevin Tillie chce odejść z Jastrzębia. Klub odpowiada

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby francuski przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Kevin Tillie chce rozwiązać kontrakt i odejść do ligi chińskiej. Klub potwierdził, że siatkarz zamierza odejść z Jastrzębia.

Kevin T
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Tillie dołączył do Jastrzębskiego Węgla w połowie maja z ZAKSY Kędzierzyn Koźle, w której grał dwa sezony. Wydawało się, że w najbliższych rozgrywkach PlusLigi będzie znaczącą postacią w zespole Marka Lebedewa, ale - jak się okazuje - nadzieje jastrzębskich kibiców mogą okazać się złudne. Francuz otrzymał właśnie propozycję gry w Chinach i postanowił zerwać umowę z JW.

 

"Pan Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem" - napisał w oświadczeniu Jastrzębski Węgiel.

 

Klub poinformował zawodnika o konieczności wywiązania się z kontraktu oraz wezwał go do stawienia się na treningach drużyny po zakończeniu rozgrywek reprezentacyjnych. Wydaje się jednak, że sprawa jest już przesądzona i 26-latek nie będzie już graczem Jastrzębskiego Węgla.

 

"Menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej" - czytamy. "Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem" - twierdzi klub.

 

"Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników" - dodaje Jastrzębski Węgiel.

Z tej samej kategorii