Tillie chce do Chin

W Jastrzębskim Węglu mają spory problem, bo bogatsi chcą im podkupić czołowego zawodnika.

Cuprum Lubin - Zaksa Kedzierzyn Kozle
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Jeszcze nie tak dawno działacze z Jastrzębia mogli sobie gratulować operatywności. Bardzo szybko zbudowali bowiem drużynę, która potencjał sięga walki o czołowe miejsca w kraju. Wydawało się zatem, że okres przygotowawczy minie bezproblemowo. Życie szybko zweryfikowało te plany. Po Kevina Tillie, sięgnął bogaty klub z Chin.


„Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel SA Pan Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem. Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji” - napisał w oficjalnym oświadczeniu zarząd Jastrzębskiego Węgla.


Dodajmy, że reprezentant Francji miał być jednym z filarów gry obronnej jastrzębskiej drużyny. W poprzednich dwóch latach grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i pokazał bardzo wysokie umiejętności, zdobywając z tym klubem dwukrotnie mistrzostwo Polski. Pod koniec poprzedniego sezonu doznał jednak kontuzji i w decydujących spotkaniach nie grał.


Szefowie śląskiego klubu nie zamierzają zostawić tak sprawy. „Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.


Zaznaczamy, że menedżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menedżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne” - dodali.

Z tej samej kategorii