JSW przeznaczyła na sport 4 miliony złotych

Największymi beneficjentami przyznanej dotacji będą - zgodnie z oczekiwaniami - Jastrzębski Węgiel i JKH GKS Jastrzębie

Jastrzębski Węgiel
 /  fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

W minionych latach Jastrzębska Spółka Węglowa była sponsorem strategicznym dwóch klubów - Jastrzębskiego Węgla (siatkówka mężczyzn) i JKH GKS Jastrzębie (hokej na lodzie). To właśnie na barkach JSW spoczywał ciężar utrzymania tych renomowanych klubów, a na pewno wpływy z tego koncernu stanowiły lwią część ich budżetu. W latach 2011-2015 Jastrzębska Spółka Węglowa na Jastrzębski Węgiel przeznaczyła kwotę 37,14 miliona złotych netto, zaś na JKH GKS Jastrzębie – 9,4 mln złotych.

 

W tym roku (ubiegłoroczny strajk górników plus kryzys w branży) „kurek został przykręcony”. Według nieoficjalnych danych JSW na kluby sportowe przeznaczy „tylko” 4 miliony złotych. Najwięcej ma otrzymać Jastrzębski Węgiel - 2 mln 900 tysięcy złotych, 900 tysięcy trafi na konto JKH GKS Jastrzębie, zaś pozostałe kluby otrzymają „drobne”. Na przykład trzecioligowy klub piłkarski Pniówek 74 Pawłowice 150 tysięcy złotych, a grająca o szczebel niżej Granica Ruptawa z Jastrzębia Zdroju – 10 tysięcy złotych.

 

Trzecioligowy klub piłkarski GKS 1962 Jastrzębie z JSW nie dostanie nawet przysłowiowego złamanego szeląga, ale o niego zatroszczyły się już władze miasta.

 

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~MiłoszUżytkownik anonimowy
~Miłosz
No photo~MiłoszUżytkownik anonimowy
do ~S1:
No photo~S1Użytkownik anonimowy
15 sty 16 09:01 użytkownik ~S1 napisał
JKH przed sezonem było skazane na spadek, niby słaby skład a sobie doskonale poradzili. Z najlepszymi ostatnie 6 meczy było na styku a siatkarze co, słabiutkie wyniki i tyle. Zamienić dofinansowanie siatkarzy z JKH!!!
Zacznij interesować się siatkówką nim siądziesz do kompa i będziesz wypisywał bzdury. Sześć meczów w plecy to jest fakt. I nie opowiadaj, że mecz z Cracovią w Pucharze Polski był na styku. Chyba, że nie pamiętasz wyniku. A porażka z Unią Oświęcim? Słabiutka drużyna, a przegraliśmy. Więc schowaj urazy i zacznij myśleć na trzeźwo. A siatkarze w środę rozwalili trzeci w tabeli Radom.
15 sty 16 09:10 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dziki bacaUżytkownik anonimowy
~dziki baca
No photo~dziki bacaUżytkownik anonimowy
do ~B:
No photo~BUżytkownik anonimowy
14 sty 16 19:46 użytkownik ~B napisał
Dokładnie -wyniki hokeistów w ciągu ostatnich lat są lepsze niż siatkarzy
zabrac milion siatkarzom i będzie po równo
Jesteś głupi jak but z lewej nogi. Siatkarze przed dwoma laty zajęli trzecie miejsce w Lidze Mistrzów, gdy trenerem był Włoch Lorenzo Bernardi. A JKH grało kiedyś w europejskich pucharach? Nie i w życiu nie zagra. A poza tym hokeiści przegrali teraz sześć meczów z rzędu. To jest naprawdę wielka rzecz.
15 sty 16 07:48 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanosikUżytkownik anonimowy
~Janosik
No photo~JanosikUżytkownik anonimowy
do ~Stryjek:
No photo~StryjekUżytkownik anonimowy
14 sty 16 21:05 użytkownik ~Stryjek napisał
A na co siatkarkom tyle kasy? Na spodenki i podkoszulki z jedwabiu? W hokeju to przynajmniej młodzież skorzysta, a w jw...
Jesteś śmieszny. Jastrzębski Węgiel też ma swoją akademię, gdzie trenuje wielu młodych chłopaków, więc JKH nie jest żadną elitą. Poza tym hokeiści przegrywają mecze za meczem, to za co im płacić. A młodzi hokeiści to też nie są orły, bo śledzę wyniki na jasnecie.
15 sty 16 10:53 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii