Kolejny sukces młodzieży Jastrzębskiego Węgla

Klub z Jastrzębia-Zdroju po raz pierwszy w historii triumfował w rozgrywkach Młodej Ligi.

ZAKSA KEDZIERZYN KOZLE - KNACK ROESELARE
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Podczas turnieju finałowego w Krapkowicach Jastrzębski Węgiel pokonał w półfinale Lotos Trefl Gdańsk, a w finale - po dramatycznym meczu - Cerrad Czarnych Radom 3:2. Skład podium uzupełnili gdańszczanie, którzy pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2.

 

Do historii przejdzie mecz finałowy Młodej Ligi. Czarni prowadzili w finale 2:0, ale to nie złamało „pomarańczowych”. Jastrzębianie wysoko wygrali kolejne partie, w tie-breaku obronili dwie piłki meczowe i wygrali 16:14. - Kiedy się zwycięża, to zawsze jest fajnie, pięknie i kolorowo. W trakcie sezonu nie zawsze tak bywało, bo mieliśmy swoje problemy. W tym turnieju graliśmy praktycznie juniorskim składem. Chłopcy zdobyli w nim ogromne doświadczenie. To była dla nich kopalnia „wiedzy”. Myślę, że w przyszłości ją wykorzystają - powiedział Jarosław Kubiak, trener zespołu.


Jastrzębski Węgiel jest piątą drużyną w historii, która wygrała Młodą Ligę. Wcześniej po tytuły sięgały: Asseco Resovia, Delecta Bydgoszcz, Lotos Trefl Gdańsk oraz SMS PZPS Spała.


To kolejny sukces młodzieży z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Przypomnijmy, że w 2015 roku młodzicy i juniorzy sięgnęli po złote medale mistrzostw Polski, a w kategorii kadetów zdobyli brąz.

 

Z tej samej kategorii