Jastrzębski Węgiel kończy współpracę z klubem kibica. „Bulwersujące zachowanie”

Z powodu zachowania kibiców podczas rewanżowego meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja (3:0) klub siatkarski z Jastrzębia postanowił zakończyć współpracę z klubem kibica.

Jastrzebski Wegiel - Effector Kielce
 fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

W południe informowaliśmy o specyficznym proteście kibiców Jastrzębskiego Węgla podczas wczorajszego meczu z Omonią. Od początku drugiego seta kibice Pomarańczowych nagle zaprzestali dopingu. Wrócił on dopiero w trzeciej partii. Nieoficjalnie mówi się, że kością niezgody pomiędzy obiema stronami jest to, iż władze klubu nie akceptują sponsora klubu kibica (firmy MI-WO), a ten wstrzymał dotacje dla sympatyków klubu, którzy mają problem z organizacją wyjazdów.

 

W związku z całą sytuacją władze klubu opublikowały dziś komunikat, w którym informują o zakończeniu współpracy z Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

 

"Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów" - czytamy.

 

"Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica" - napisał prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

 

"Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy" - oświadczył sternik klubu PlusLigi.

Z tej samej kategorii