Jastrzębski Węgiel nie patrzy na liczby. "Pomarańczowi" jadą do Niemiec po zwycięstwo

Jastrzębski Węgiel awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów ma praktycznie w kieszeni. Ale „Pomarańczowi” chcą w Berlinie wygrać.

Jastrzebski Wegiel - Indykpol AZS Olsztyn
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów awansuje 12 najlepszych zespołów (pięciu zwycięzców grup, pięć ekip z drugich miejsc oraz dwie najlepsze z trzecich lokat). Jako że w gronie tym będzie potencjalny gospodarz turnieju finałowego (poznamy go 2 marca podczas losowania I rundy play offu), zwolni się dodatkowe miejsce dla trzeciej najlepszej drużyny z trzecich miejsc. Z obecnych wyliczeń wynika, że Jastrzębski Węgiel zapewnił już sobie miejsce w czołowej dwunastce LM. Zajmujące trzecie lokaty: Knack Roeselare z grupy A oraz PAOK Saloniki z grupy B, nie są w stanie wyprzedzić „Pomarańczowych” pod względem liczby punktów i zwycięstw. Niemniej jednak oficjalnego potwierdzenia takich wyliczeń ze strony CEV jeszcze nie ma.

 

Nie zajmować się matematyką

Dlatego jastrzębianie nie zamierzają kusić losu, a wygrywając z Berlin Recycling Volleys (start meczu o 20.00), zapewnią sobie drugie miejsce. - Myślę, że ten mecz będzie małym siatkarskim świętem, a my jedziemy, aby... zdobyć Berlin - uśmiecha się Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla, który za mecz ligowy z Olsztynem odebrał statuetkę MVP. 24-letni zawodnik przyznaje jednocześnie, że nie zajmuje się liczeniem punktów czy setów. Nie patrzy również na niuanse regulaminowe, bo to jego drużyna ma wszystko w swoich rękach. Podobnego zdania jest Ferdinando De Giorgi, opiekun „Pomarańczowych”. - Nie zajmuję się matematyką. Jedziemy po zwycięstwo i utrzymanie drugiego miejsca w grupie. Na pewno czeka nas trudny mecz, bo gospodarze mają dobry zespół i będą mieli wsparcie kibiców - mówi włoski szkoleniowiec. Jego zespół również będzie mógł liczyć na wyjątkowo głośny doping, jeżeli chodzi o mecz wyjazdowy w Lidze Mistrzów.

 

U wyjątkowego patrona

Wyprawa do Berlina, którą Jastrzębski Węgiel zorganizował wraz z klubem kibica, cieszyła się wielkim zainteresowaniem fanów. Do stolicy Niemiec wyruszy dziś rano 100-osobowa grupa sympatyków Jastrzębskiego Węgla, którzy w Max Schmeling Halle zamierzają przekrzyczeć gospodarzy. Obiekt, w którym odbędzie się dzisiejsze spotkanie, ma status nieomal legendarnego. Również z racji faktu wyjątkowego patrona, czyli legendarnego pięściarza. Max Schmeling, który w 1936 roku pokonał w historycznym pojedynku samego Joe Louisa, przed II wojną światową, mieszkał we wsi Ponikła, która dziś znajduje się w granicach Polski. Poza wielkim zwycięstwem nad amerykańskim pięściarzem zasłynął też postawą antyhitlerowską, a w 1981 roku pokrył koszty pogrzebu swojego wielkiego ringowego rywala.

Z tej samej kategorii