Pierwszy Japończyk w PlusLidze zagra w Aluronie!

Aluron Virtu Warta Zawiercie pozyskał pierwszego w historii klubu obcokrajowca. Nowym libero beniaminka PlusLigi został Japończyk Taichiro Koga.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Czestochowa
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

27-letni Koga w poprzednim sezonie bronił barw Paris Volley. Jest uznawany za jednego z najlepiej rozgrywających libero na świecie. - PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Wiem, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia - mówi Japończyk.

 

Tachiro Koga wcześniej występował w lidze fińskiej. Z Kokkola Tigers ten mierzący 169 cm libero zdobył w sezonie 2015/2016 mistrzostwo oraz Puchar Finlandii. Został również wybrany MVP całego sezonu (to pierwszy przypadek w historii ligi fińskiej, gdzie najlepszym zawodnikiem został wybrany libero). Miał za sobą także występy w reprezentacji Japonii. W 2013 roku zdobył z kolegami brązowy medal Uniwersjady w Kazaniu.

 

 

Z tej samej kategorii