Piotr Gruszka asystentem selekcjonera? Wszystko możliwe...

W 17. kolejce PlusLigi dojdzie do ciekawego spotkania w Katowicach, gdzie beniaminek podejmie Indykpol AZS Olsztyn. W siatkarskim środowisku coraz głośniej mówi się, że szkoleniowiec GieKSy, Piotr Gruszka, znalazł się w orbicie zainteresowań nowego trenera kadry Ferdinando De Giorgiego, który widzi w nim potencjalnego asystenta.

Piotr Gruszka
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

- Piotr jest trenerem, którego warto docenić. Jest młodym szkoleniowcem, który chce się rozwijać, nabierać doświadczenia. Zna również włoską mentalność. Ma ponadto doświadczenie pracy w klubie. Na ten moment nie mogę jednak niczego potwierdzić, bo nie sprawdzałem nie tylko dyspozycyjności samego trenera, ale nie znam też zdania klubu - wyjawił Ferdinando De Giorgi.

 

Faworytem niedzielnego (godz. 14.45) meczu są goście, ale... podopieczni Piotra Gruszki demonstrowali ostatnio niezłą dyspozycję. Potwierdzili to pokonując w Bydgoszczy Łuczniczkę oraz mocno stawiając się Skrze Bełchatów w Pucharze Polski. - Musimy zagrać o wiele lepiej niż w Olsztynie. To zresztą nie będzie trudne, bo tamten mecz nam nie wyszedł i przegraliśmy 0:3. Olsztynianie nie grają niewiarygodnej siatkówki, ale mają dobry system gry i popełniają mało błędów. Musimy ich zmusić, aby w niedzielę popełnili ich jak najwięcej - powiedział Marco Falaschi, kapitan GKS-u.

 Z tej samej kategorii