GKS Katowice bez Piotra Gruszki oraz kadrowiczów

GKS Katowice jest kolejnym z klubów PlusLigi, który w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do startującego na przełomie września i października sezonu. Jedna z rewelacji ostatnich rozgrywek PlusLigi przeszła niewielkie zmiany kadrowe w porównaniu do innych drużyn. Do GieKSy dołączyli Dominika Witczaka, Marcina Komendę, Słowaka Emanuela Kohuta i Argentyńczyka Gonzalo Quirogę.

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

GKS Katowice jest kolejnym z klubów PlusLigi, który w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do startującego na przełomie września i października sezonu. Jedna z rewelacji ostatnich rozgrywek PlusLigi przeszła niewielkie zmiany kadrowe w porównaniu do innych drużyn. Z Katowicami pożegnali się jedynie rozgrywający Marco Falaschi, przyjmujący Michał Błoński i atakujący Gert Van Walle. W ich miejsce GieKSa zatrudniła Dominika Witczaka, Marcina Komendę, Słowaka Emanuela Kohuta i Argentyńczyka Gonzalo Quirogę. Tych trzech ostatnich siatkarzy do drużyny dołączy dopiero za kilka tygodni. Komenda wraz z reprezentacją Polski do lat 23 przygotowuje się do mistrzostw świata w Egipcie, a Kohut i Quiroga przebywają na zgrupowaniach seniorskich reprezentacji swojego kraju. Późno, bo dopiero po mistrzostwach Europy w Polsce, do zespołu dołączy Piotr Gruszka. Trener GKS-u równocześnie pełni bowiem rolę asystenta Ferdinando De Giorgiego.


Na razie katowiccy siatkarze będą trenowali pod okiem drugiego szkoleniowca Grzegorza Słabego oraz Andrzeja Zahorskiego, trenera przygotowania fizycznego. - Pod koniec maja każdy zawodnik otrzymał rozpiskę z ćwiczeniami, jakie miał wykonywać na siłowni. W najbliższych tygodniach praca będzie wyglądała tak jak przed rokiem. Będzie ciężko, ale trzeba ten okres przepracować solidnie, by być przygotowanym na trudny sezon - powiedział Zahorski tuż przed rozpoczęciem przygotowań.


Na razie katowiczanie mają za sobą badania wydolnościowe. Pierwsze zajęcia zaplanowano w środę w siłowni. Po raz pierwszy na hali w Szopienicach nowa drużyna zbierze się dzień później. W sierpniu treningi będą się odbywały także na stadionie katowickiego AWF-u oraz na boiskach do siatkówki plażowej.
Klub z Katowic zdradził także swoje sparingowe plany. Wszystkie kontrolne mecze GKS rozegra we wrześniu. Pierwszym rywalem będzie zespół zza miedzy, a więc MKS Będzin. Następnie siatkarze Piotra Gruszki wezmą udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, w którym oprócz nich w Arenie Ursynów wystąpią Łuczniczka Bydgoszcz, Onico Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, LOTOS Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Kilka dni później GieKSa po raz drugi z rzędu zagra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle podczas Memoriału Leszka Opałacza w Niemodlinie. Na koniec 22 i 23 września katowiczanie zagrają w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie. Tydzień później zainaugurują plusligowe zmagania od wyjazdowego meczu z Cerradem Czarnymi Radom.

Z tej samej kategorii