Problemy ZAKSY tylko w pierwszym secie. Mistrz Polski znów zwycięski

W meczu 21 kolejki PlusLigi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali 3:1 Cerrad Czarnych Radom. Rywale postawili mistrzom Polski twarde warunki.

Sam Deroo
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Najwięcej problemów radomianie sprawili ZAKSIE w pierwszym secie. Początkowo walka toczyła się punkt za punkt, jednak gospodarze wykorzystali moment dekoncentracji i wypracowali przewagę trzech oczek (10:7). Mimo skutecznej gry m.in. Torresa czy Buszka przewaga utrzymywała się niemal do końca seta. Wtedy świetnymi serwisami popisywał się Żaliński,  dzięki czemu radomianie mogli cieszyć się wygraną 25:20. 

 

Druga część meczu również zaczęła się grą "na styk", jednak tym razem skuteczniejszą po stronie ZAKS. Wypracowaną dwupunktową przewagę utrzymali niemal do samego końca seta. W końcówce udało się podwyższyć ją nawet do czterech oczek, co ostatecznie dało wygraną 25:21. 

 

Kolejne dwa sety to była już pełna dominacja ZAKSY. Świetnie pinktował Buszek, skuteczniej zaczął grać również Torres, co pozwoliło wypracować szybką, pięciopunktową przewagę (8:3). Podopieczni Andrei Gardiniego grali jak z nut, o czym najlepiej świadczy wynik 25:16. Podobnie było w czwartym, i jak później okazało się ostatnim secie. Co prawda początek znów był wyrównany, ale dekoncentracja radomian była kosztowna - ZAKSA wypracowała 3-4 punktową przewagę, której nie oddała już do samego końca, wygrywając w całym meczu 3:1.

 

 

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)

Czarni: Vincić, Kwasowski, Ostrowski, Żaliński, Fornal, Teriomenko, Watten (libero) oraz Rybicki, Huber, Ziobrowski, Droszyński

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Torres, Szymura, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Jungiewicz

MVP: Łukasz Wiśniewski (ZAKSA).

 

Z tej samej kategorii