BBTS Bielsko-Biała: Przerwać niefortunną serię!

Najbliższe rozgrywki będą dla zespołu spod Dębowca wyjątkowo istotne. Od momentu powrotu do ekstraklasy bielszczanie meldowali się kolejno na 12., 13., 12. i 14. miejscu. W zbliżającym się sezonie muszą przerwać tę serię, jeśli chcą pozostać na szczeblu PlusLigi.

Lotos Trefl Gdansk - BBTS Bielsko Biala
 źródło: Pressfocus

Najbliższe rozgrywki będą dla zespołu spod Dębowca wyjątkowo istotne. Od momentu powrotu do ekstraklasy bielszczanie meldowali się kolejno na 12., 13., 12. i 14. miejscu. W zbliżającym się sezonie muszą przerwać tę serię, jeśli chcą pozostać na szczeblu PlusLigi. Przypomnijmy, że po tych rozgrywkach dwa najsłabsze zespoły pożegnają się z PlusLigą, a drużynę, która zajmie 14. miejsce czeka baraż ze zwycięzcą I ligi.


W letnim oknie transferowym BBTS - jak zwykle - przeszedł rewolucję. Pozostali jedynie Mariusz Gaca, Wojciech Siek, Bartosz Janeczek i Przemysław Czauderna. Przyszli z kolei Jakub Bucki, Oleg Krikun, Bartosz Cedzyński, Maciej Skowroński, Jarosław Maciończyk, Harrison Peacock, Wiaczesław Tarasow i Piotr Łukasik. Do zespołu dołączyli jeszcze Kajetan Marek i Tomasz Piotrowski, którzy z BBTS-em wywalczyli 2. miejsce w Młodej Lidze. Bielszczan nadal będzie prowadził Rastislav Chudik. Będzie mu pomagał Paweł Gradowski, trener wspomnianej drużyny Młodej Ligi. - Zbudowaliśmy zespół na jak nas stać. Wierzymy, że uda się osiągnąć korzystny wynik. Nie jesteśmy potentatem finansowym, ale liczę, że nawiążemy walkę, bo wiele drużyn będzie w naszym zasięgu - powiedział Piotr Pluszyński, prezes klubu z Bielska-Białej.


BBTS rozpoczął przygotowania z początkiem sierpnia. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 12 zawodników. Tarasow miał dołączyć wczoraj. Później dojedzie Peacock, który ma jeszcze zobowiązania wobec reprezentacji Australii. W sierpniu bielszczanie będą przygotowywali się na własnych obiektach, wykorzystując bliskość gór. Pierwszą część przygotowań zakończy coroczny turniej w hali pod Dębowcem. Na razie wiadomo jedynie, że odbędzie się on 1-2 września, ale nie znamy jeszcze jego obsady. Następnie BBTS wyjedzie na 8-dniowy obóz do Kielnarowej, skąd uda się na międzynarodowy turniej do słowackiej Nitry. Okres przygotowawczy zakończy sparing z MKS-em Będzin (22 września). Tydzień później - wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem - drużyna zainauguruje rozgrywki.

Kadra BBTS-u
Rozgrywający: Jarosław Maciończyk, Harrison Peacock;

Środkowi: Mariusz Gaca, Wojciech Siek, Bartosz Cedzyński, Maciej Skowroński;

Przyjmujący: Piotr Łukasik, Tomasz Piotrowski, Bartosz Janeczek, Wiaczesław Tarasow;

Atakujący: Jakub Bucki, Oleg Krikun;

Libero: Przemysław Czauderna, Kajetan Marek.

Z tej samej kategorii