BBTS Bielsko-Biała: Przerwać niefortunną serię!

Lotos Trefl Gdansk - BBTS Bielsko Biala
 źródło: Pressfocus

Najbliższe rozgrywki będą dla zespołu spod Dębowca wyjątkowo istotne. Od momentu powrotu do ekstraklasy bielszczanie meldowali się kolejno na 12., 13., 12. i 14. miejscu. W zbliżającym się sezonie muszą przerwać tę serię, jeśli chcą pozostać na szczeblu PlusLigi.

Najbliższe rozgrywki będą dla zespołu spod Dębowca wyjątkowo istotne. Od momentu powrotu do ekstraklasy bielszczanie meldowali się kolejno na 12., 13., 12. i 14. miejscu. W zbliżającym się sezonie muszą przerwać tę serię, jeśli chcą pozostać na szczeblu PlusLigi. Przypomnijmy, że po tych rozgrywkach dwa najsłabsze zespoły pożegnają się z PlusLigą, a drużynę, która zajmie 14. miejsce czeka baraż ze zwycięzcą I ligi.


W letnim oknie transferowym BBTS - jak zwykle - przeszedł rewolucję. Pozostali jedynie Mariusz Gaca, Wojciech Siek, Bartosz Janeczek i Przemysław Czauderna. Przyszli z kolei Jakub Bucki, Oleg Krikun, Bartosz Cedzyński, Maciej Skowroński, Jarosław Maciończyk, Harrison Peacock, Wiaczesław Tarasow i Piotr Łukasik. Do zespołu dołączyli jeszcze Kajetan Marek i Tomasz Piotrowski, którzy z BBTS-em wywalczyli 2. miejsce w Młodej Lidze. Bielszczan nadal będzie prowadził Rastislav Chudik. Będzie mu pomagał Paweł Gradowski, trener wspomnianej drużyny Młodej Ligi. - Zbudowaliśmy zespół na jak nas stać. Wierzymy, że uda się osiągnąć korzystny wynik. Nie jesteśmy potentatem finansowym, ale liczę, że nawiążemy walkę, bo wiele drużyn będzie w naszym zasięgu - powiedział Piotr Pluszyński, prezes klubu z Bielska-Białej.


BBTS rozpoczął przygotowania z początkiem sierpnia. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 12 zawodników. Tarasow miał dołączyć wczoraj. Później dojedzie Peacock, który ma jeszcze zobowiązania wobec reprezentacji Australii. W sierpniu bielszczanie będą przygotowywali się na własnych obiektach, wykorzystując bliskość gór. Pierwszą część przygotowań zakończy coroczny turniej w hali pod Dębowcem. Na razie wiadomo jedynie, że odbędzie się on 1-2 września, ale nie znamy jeszcze jego obsady. Następnie BBTS wyjedzie na 8-dniowy obóz do Kielnarowej, skąd uda się na międzynarodowy turniej do słowackiej Nitry. Okres przygotowawczy zakończy sparing z MKS-em Będzin (22 września). Tydzień później - wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem - drużyna zainauguruje rozgrywki.

Kadra BBTS-u
Rozgrywający: Jarosław Maciończyk, Harrison Peacock;

Środkowi: Mariusz Gaca, Wojciech Siek, Bartosz Cedzyński, Maciej Skowroński;

Przyjmujący: Piotr Łukasik, Tomasz Piotrowski, Bartosz Janeczek, Wiaczesław Tarasow;

Atakujący: Jakub Bucki, Oleg Krikun;

Libero: Przemysław Czauderna, Kajetan Marek.

Z tej samej kategorii