GKS Katowice wygrywa towarzyski turniej Beskidy 2017

GKS Katowice siatkówka

GKS Katowice wygrał towarzyski turniej Beskidy 2017 w Bielsku-Białej. W finale siatkarze Piotra Gruszki pokonali miejscowy BBTS w czterech setach.

Pierwszy set był zacięty, a gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta pojedynczy blok Pawła Pietraszki, a następnie efektowny atak Karola Butryna dały GieKSie prowadzenie na dwa punkty, a w efekcie wygraną.

Odmienny przebieg miała natomiast druga partia, w której lepsi okazali się miejscowi. Piotr Gruszka musiał interweniować, katowiczanie przejęli inicjatywę w trzecim secie, a głównie dzięki mocnym zagrywkom i kontratakom wypracowali bezpieczną przewagę i ostatecznie wygraną.

Największe emocje wywołał natomiast set czwarty. Bielszczanie szybko wypracowali sobie przewagę, a w grze GKS-u pojawiła się nerwowość. BBTS prowadził niemal do końca, jednak przy stanie 21:20 dla bielszczan ich gra się załamała. Najpierw katowicki zespół popisał się asem serwisowym, a następnie skuteczny kontratak przesądziły o ostatecznym zwycięstwie GKS-u.

BBTS Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 24:26)

BBTS Bielsko-Biała: Maciończyk, Tarasow, Siek, Janeczek, Gaca, Bucki, Czauderna (libero) oraz Marek (libero), Peacock, Krikun, Łukasik, Cedzyński

GKS Katowice: Komenda, Kapelus, Krulicki, Butryn, Sobański, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Witczak, Fijałek, Stelmach, Kalembka, Mariański (libero)