Kapitan na pokładzie. Ratajczak pozostanie w Będzinie

Kapitan zespołu Artur Ratajczak w kolejnych rozgrywkach nadal będzie bronił barw MKS-u Będzin. To siódmy zawodnik, który związał się z zagłębiowskim klubem.

MKS Bedzin - PGE Skra Belchatow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

27-letni środkowy do MKS-u trafił z Lotosu Trefla Gdańsk przed poprzednimi rozgrywkami. Mógł się poszczycić sporymi osiągnięciami. W Gdańsku wywalczył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz grą w Lidze Mistrzów. W nowym klubie od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Mało tego, zdobył zaufanie kolegów i został kapitanem zespołu.

 

Co zdecydowało o przyjęciu oferty MKS-u? - Było ich wiele. Zacznijmy od nas, czyli zawodników. To jest najważniejszy element klubowej układanki. Zaczęliśmy coś wspólnie tworzyć i razem chcemy to kontynuować. W zespole jest bardzo fajna atmosfera, silna więź między zawodnikami. Naprawdę warto zostać i grać w Będzinie. Po drugie - sztab trenerski. Szkoleniowiec (Stelio DeRocco – przyp. red.) i drużyna mają wspólną wizję. A to bardzo ważne. Dodam, że współpraca między nami przebiega bardzo dobrze, rozumiemy się bez słów. Klub z Będzina chciałbym także pochwalić za działania organizacyjne. To wszystko razem złożyło się na moją decyzję o pozostaniu na kolejny sezon w Będzinie - wyjaśnia powody swojej decyzji Ratajczak.

Z tej samej kategorii