Beniaminek PlusLigi zwycięski w pierwszym sparingu

Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Czestochowa

Aluron Virtu Warta Zawiercie w pierwszym sparingu przed rozpoczęciem sezonu pokonał u siebie MKS Będzin 3:1.

Dla obu drużyn był to pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym. Premierową partię lepiej zaczęli goście, prowadząc 5:2, ale z biegiem czasu do głosu dochodzili podopieczni Emanuele Zaniniego. Bohaterem seta był Grzegorz Bociek, który kilkoma skutecznymi atakami doprowadził drużynę do wygranej (25:23).

Drugi set był bardziej zacięty. Z długiej wymiany ciosów lepiej wyszli będzinianie, którzy wygrali tę partię na przewagi - 34:32. To były jednak miłe złego początki. Goście w kolejnych setach popełniali coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystał Aluron, który ostatecznie wygrał całe spotkanie 3:1.

Sezon 2017/2018 w PlusLidze rozpocznie się 30 września. Na inaugurację Aluron zmierzy się we własnej hali z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle, natomiast MKS Będzin wyjedzie do Lubina na mecz z Cuprumem.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (25:23, 32:34, 25:18, 25:23)

ALURON: Pająk (6), de Leon (16), Marcyniak (8), Bociek (22), Żuk (3), Swodczyk (11), Koga (libero) oraz Kaczorowski (4), Popik (1), Andrzejewski (libero)
MKS: Kozub (3), Jordanow (15), Grzechnik (6), Faryna (14), Peszko (13), Ratajczak (13), Potera (libero) oraz Kowalski (1)