W Zawierciu rewolucja po awansie

Doświadczenie trenera, jego charyzma i uwielbienie ciężkiej pracy jest idealne dla młodego klubu, jakim jest nasz klub - przekonuje prezes Kryspin Baran. Najpierw był sensacyjny awans do PlusLigi, a zaraz po nim przyszła rewolucja. Oczywiście, rewolucja kadrowa, w efekcie której beniaminek z Zawiercia przystąpi do rozgrywek z całkowicie przebudowanym zespołem i nowym trenerem.

21.09.2013 POLSKA - TURCJA MISTRZOSTWA EUROPY W SIATKOWCE MEZCZYZN
 źródło: Pressfocus


Najpierw był sensacyjny awans do PlusLigi, a zaraz po nim przyszła rewolucja. Oczywiście, rewolucja kadrowa, w efekcie której beniaminek z Zawiercia przystąpi do rozgrywek z całkowicie przebudowanym zespołem i nowym trenerem.

Brazylijczyk wnosi uśmiech...
- Powiedziałbym, że nie rewolucja, a ewolucja. Faktem jednak jest, że przyszli do nas wartościowi gracze ze sporym doświadczeniem - mówi „Sportowi” Krzysztof Jurak, menedżer Aluronu Virtu Warta Zawiercie. W przerwie rozgrywkowej zawiercianie podpisali kontrakty z 7 nowymi zawodnikami. Co zaskakujące, nie obyło się bez głośnych nazwisk, by wspomnieć chociażby Davida Smitha, środkowego reprezentacji USA, który ostatnio występował w Cerradzie Czarnych Radom. - Aluron Virtu buduje bardzo interesujący skład, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu, jego ważnym elementem - zapewnia Smith, który z pewnością wzmocni środek siatki.
Ogromnym zaskoczeniem był także transfer Grzegorza Boćka, który ostatnio zbyt dużo nie grał z powodu ciężkiej choroby i kontuzji. W Zawierciu mamy być świadkami prawdziwej reaktywacji Boćka, przynajmniej tak twierdzi sam zainteresowany. - Kontrakt podpisałem na rok i jak klub, tak i ja chcemy się pokazać z dobrej strony w PlusLidze. Po drodze było trochę kontuzji, ale już wszystko z moim zdrowiem jest w porządku. Klub z Zawiercia chce udowodnić, że zasługuje na PlusLigę. Podobnie jak ja. Gdyby działacze nie mieli wizji i pomysłu na występy w gronie najlepszych, to nie kontraktowaliby mnie czy też Grześka Pająka – zapewnia nowy atakujący beniaminka z przeszłością w ZAKSIE.
Ostatnim nabytkiem zamykającym listę pozyskanych graczy jest 27-letni Brazylijczyk Hugo de Leon, w ostatnim sezonie grający w włoskim klubie Serie A2, Sante Croce. - Zdobył wówczas 428 punktów w 27 meczach, co daje średnią 16 punktów na mecz. Warto zaznaczyć, że z 428 oczek, aż 60 punktów zdobył bezpośrednio z zagrywki. De Leon komponuje się idealnie w charakterystykę naszej drużyny. Brazylijczyk jest uśmiechniętą, pozytywną osobą, natomiast na boisku to osoba, która walczy od pierwszej do ostatniej piłki - tak charakteryzuje go menedżer Jurak.

Charyzma i doświadczenie
W sumie zawiercianie pozyskali siedmiu nowych graczy, natomiast pożegnali się z ośmioma. Kompletnie nowy zespół, który w miniony wtorek rozpoczął przygotowania, prowadzi trener z Italii. - Chciałbym, aby zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Po wzmocnieniach naprawdę wartościowymi zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze - zapewnia Emanuele Zanini, który w swoim CV ma prowadzenie reprezentacji Turcji, Słowacji oraz włoskich klubów z Werony, Modeny i Perugii.
O nowym szkoleniowcu bardzo pozytywnie wypowiada się prezes Kryspin Baran, który w zbudowanie silnego klubu włożył mnóstwo czasu, energii i... kasy. - Trener Zanini jest gwarantem autorytetu. Od niego każdy członek sztabu szkoleniowego będzie mógł się sporo nauczyć. Jego siatkarski życiorys jest bardzo bogaty. Doświadczenie trenera, jego charyzma i uwielbienie ciężkiej pracy jest idealne dla młodego klubu, jakim jest Aluron Virtu – przekonuje sternik zawiercian.
Zanim beniaminek przystąpi do rozgrywek PlusLigi czeka go seria sparingów. Na pierwszy ogień pójdzie MKS Będzin (25 sierpnia), potem m.in. mecze z Jastrzębskim Węglem i Szachtiorem Soligorsk. Ponadto w planach jest krótkie zgrupowanie w okolicach Rzeszowa i udział w turnieju w Kozienicach.

Giełda transferowa Aluronu Virtu Warta Zawiercie

Przybyli: Hugo de Leon Guimares (Kemes Lamipel Santa Croce - Włochy), Matej Patak (Chaumont VB 52 – Francja), Taichiro Koga (Paris Volley - Francja)), Dawid Smith (Cerrad Czarni Radom - USA), Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk (obaj ostatnio ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Krzysztof Andrzejewski (Ślepsk Suwałki).
Ubyli: Dawid Ogórek i Kamil Gutkowski (obaj Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartosz Dzierżanowski (MCKiS Jaworzno), Jakub Lewandowski (TSV Sanok), Grzegorz Wójtowicz (szuka klubu), Jarosław Maciończyk (BBTS Bielsko-Biała), Adam Sobolewski (KPS Siedlce), Paweł Filipowicz (Ślepsk Suwałki).Z tej samej kategorii