Megasensacja w Zawierciu! Aluron Warta ogrywa wicemistrza Polski

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów. Gospodarze przed kompletem publiczności ograli we własnej hali wicemistrza Polski 3:0.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - ONICO Warszawa

Już od pierwszych piłek widać było, że bełchatowianie nie będą mieli łatwego życia. Co prawda przy stanie 9:6, po dwóch asach serwisowych Bartosza Bednorza goście "dogonili" rywali, a do końca seta gra była bardzo wyrównana, to jednak z wygranej cieszyli się zawodnicy Aluronu.

Drugą część zawiercianie zaczęli siłą rozpędu i PGE Skra przegrywała już 6 punktami. Goście długo szukali właściwego rytmu i w końcówce wydawało się, że im się udało. Aluron jednak zachował zimną krew i siatkarze z Zawiercia mogli cieszyć się z prowadzenia 2:0.

Komplet publiczności w hali w Zawierciu nie miał już wątpliwości, że mecz jest już wygrany. A każda kolejna piłka utwierdzała w przekonaniu, że beniaminek bez straty seta ogra wicemistrza Polski.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)

Aluron: Pająk, Żuk, Smith, Bociek, De Leon, Swodczyk, Koga (libero) oraz Patak, Kaczorowski, Długosz, Marcyniak.

Skra: Łomacz, Lisinac, Bednorz, Wlazły, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Czarnowski, Katić, Janusz, Romać.