Wojna nerwów w Zawierciu. Tie-break jednak dla Onico Warszawa

Siatkarze beniamianka PlusLigi, Aluronu Warty Zawiercie, stracili niepowtarzalną szansę zdobycia kompletu punktów. Przegrali ekipą z Warszawy, dowodzoną przez trenera Stephana Antigę, 2:3.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom

Gospodarze przede wszystkim długo będą rozpamiętywali przebieg III seta, bowiem walczyli o każdy punktu. Przy stanie 23:23 najpierw punkty zdobył Andrzej Wrona, zaś chwilę potem asa serwisowego posłał Nikola Gjorgiew. Po tym wydarzeniu gospodarze mogli się załamać, ale podjęli walkę i doprowadzili do tie-break. A w nim był festiwal błędów w polu serwisowym. Miejscowi popełnili ich 7 (!), zaś przyjezdni 4! Warszawianie, bardziej doświadczeni, lepiej wytrzymali presję jaka im towarzyszyła w ostatniej odsłonie. Mecz trwał 140 minut!

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – ONICO WARSZAWA 2:3 (25:23, 18:25, 23:25, 25:16, 12:15)

ZAWIERCIE: Pająk, Żuk (11), Swodczyk (8), Bociek (15), de Leon (20), Zajder (10), Koga (libero) oraz Popik, Marcyniak (1), Kaczorowski (3), Andrzejewski. Trener Emanuele ZANINI.

WARSZAWA: Brizard (5), Kwolek (9), Wrona (11), Gjorgiew (25),Włodarczyk (7), Nowakowski (13) Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (2), Samica (1), Warda (1). Trener Stephane ANTIGA.

Sędziowali: Jarosław Makowski i Maciej Maciejewski (obaj Szczecin). Widzów 1500.

I: 5:10, 15:14, 20:19, 25:23.

II: 8:10, 13:15, 13:20, 18:25.

III: 7:10, 14:15, 19:20, 23:25.

IV: 10:7, 15:10, 20:12, 25:16.

V: 5:3, 9:10, 12:15.