Bielszczanki wyrwały wygraną z Trefl Proxima Kraków

Siatkarki z Bielska-Białej zdobyły Kraków, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala - Grot Budowlani Lodz

Siatkarki z Bielska-Białej zdobyły Kraków, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Wprawdzie po dwóch setach prowadziły, ale po 10-minutowej przerwie kompletnie oddały pole rywalkom. Krakowianki poprawiły grę w bloku, a przede wszystkim były bardzo skuteczne w ataku. Daria Paszek, Kinga Hatala i Ewelina Brzezińska na skrzydłach nie miały sobie równych. Bielszczanki ustawiały podwójny blok, ale one nic sobie z niego nie robiły, umiejętnie go obijając.
Krakowianki nieoczekiwanie doprowadziły do tie-breaka. W jego końcówce po atakach Nii Grant i Katarzyny Koniecznej BKS objął trzypunktowe prowadzenie (13:10) i nie wypuścił z rąk szansę na wygraną.

Trefl Proxima Kraków – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 24:26, 25:19, 25:20, 11:15)
KRAKÓW: Talas (3), Paszek (18), J. Łukasik (5), Hatala (20), Brzezińska (13), Clement (8), Wysokińska (libero) oraz Kulig (libero), Szymańska, Budzoń. Trener Alessandro CHIAPPINI.
BIELSKO-BIAŁA: Pleśnierowicz (1), Jagieło (11), Świrad (9), Konieczna (21), Mucha (16), Grant (16), Lemańczyk (libero) oraz Moskwa (1), Wańczyk, Różańska (2), Nowicka (1). Trener Tore ALEKSANDERSEN.
Sędziowali Katarzyna Sokół (Wrocław) i Paweł Ignatowicz (Opole). [Widzów] 273.
I: 5:10, 9:15, 16:20, 20:25.
II: 9:10, 14:15, 20:19, 24:26.
III: 8:10, 15:13, 20:16, 25:19.
IV: 10:9, 15:13, 20:19, 25:20.
V: 5:4, 8:10, 11:15.