Efektowne zwycięstwo Tauronu MKS. Potrzeba było tylko 62 minut

Tauron MKS Dąbrowa Gornicza

Dąbrowianki pod kierunkiem Magdaleny Śliwy odniosły drugie zwycięstwo, ale kolejne ważne starcia przed nimi. Mecz trwał zaledwie 62 minuty i miejscowe siatkarki wyraźnie górowały nad rywalkami. Przed nimi kolejne ważne występy najpierw we wtorek w Lidze Mistrzyń z Azzerrilem Baku, zaś w przyszłą niedziele z Chemikiem Police.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza nadspodziewanie łatwo w zaledwie 62 minuty rozprawił się ze swoim odwieczny rywalem z Muszyny. Po zmianie trenera w zagłębiowskim zespole nastąpiło wyciszenie i prezentuje się znacznie lepiej niż nie tak dawno za rządów argentyńskiego szkoleniowca.

Siatkarki Tauronu łatwo wygrały dwie pierwsze odsłony, bo dobrze przyjmowały i Kathlen Weiss nie miała problemu z rozegraniem piłki. A tym razem skrzydłowe stanęły na wysokości zadania. Helena Horka miała mocne wsparcie w Tamarze Kaliszuk oraz Darii Paszek. Miejscowe siatkarki szybko uzyskiwały wyraźną przewagę i potem spokojnie je utrzymywały. Ryszard Litwin, trener Muszynianki, dokonywał zmian w ustawieniu drużyny, ale niewiele to pomogło.

Jednak 10-minutowe przerwy często przynoszą niespodzianki, zwłaszcza u pań. Tym razem obyło się bez przykrych momentów. Wprawdzie siatkarki z Muszyny podjęły walkę, ale nie były w stanie powstrzymać rozpędzonego miejscowego zespołu.

TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA – POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA MUSZYNA 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)
DĄBROWA G.: Weiss (2), Paszek (13), Dziękiewicz (11), Horka (11), Kaliszuk (15), Ganszczyk (8), Lemańczyk (libero). Trener Magdalena ŚLIWA.
MUSZYNA: Grabka (1), Wójcik (6), Savić (3), Wawrzyniak (8), Cvetanović (12), Sredić (4), Medyńska (libero) oraz Szabo, Grejman (4), Sosnowska 92). Trener Ryszard LITWIN.
Sędziowali: Agnieszka Michlic i Marcin Włodarczyk (oboje Bydgoszcz). Widzów 1000.
I:10:6, 15:9, 20:13, 25:15.
II: 10:4, 15:10, 20:14, 25:18.
III: 9:10, 15:12, 20:17, 25:21.